19 Yaşındaki Hacker DDoS Yüzünden Hapse Girmeye Hazırlanıyor

DDoS saldırıları gün geçtikçe popülaritesini ve yoğunluğunu artırıyor. Daha önce Mirai botnet ile dünyanın neredeyse yarısını etkisi altına alan DDoS saldırıları, bugün irili ufaklı çeşitli yazılımlar ile belirli hedeflere devamlı olarak yapılmaktadır.

Son zamanlarda IoT cihazların da zombileştirilmesiyle birlikte çok daha geniş ve efektif saldırıların olması, gözleri bir anda bu alandaki güvenlik açıklarına çevirdi. Diğer taraftan, yazılımcılar da DDoS saldırıları için gerekli araçları yazmaya devam ediyor.

Bunlardan biri de Titanium Stresser isimli DDoS aracını geliştiren Adam Mudd. Geliştirdiği bu araç sayesinde 385.000 usd‘den fazla gelir elde eden 19 yaşında genç hakkında tutuklama talebinde bulunuldu.
İngiltere‘deki Bilgisayarı Kötüye Kullanma Yasası gereğince yargı karşısına çıkacak olan Adam Mudd’ın duruşması Aralık ayında gerçekleşecek. Bir süredir ev hapsinde bulunan Mudd, DDoS aracı ve hizmetleri geliştirmek ve bunları kötü amaçlı kullanım maksadıyla kiralamak suçuyla yargılanıyor.

Pin It

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.