DDoS Saldırısı Popüler Web Sitelerine Erişimi Durdurdu

Siber saldırılar her geçen gün firmalar için kabus haline gelmeye başladı. Özellikle son yıllarda artan DDoS saldırıları karşısında irili ufaklı birçok firma maddi-manevi zarara uğruyor. Geçtiğimiz günlerde Fransız hosting firması OVH’ye yaklaşık 1 Tbps genişliğinde saldırı düzenlenmişti. Şimdiyse Dyn DNS sağlayıcısı aynı saldırı tipinden etkilenmekte.

Twitter, SoundCloud, Spotify ve Shopify gibi site ve servislerde yaşanan yavaşlık veya erişim gibi problemlerin, Dyn isimli DNS firmasına yapılan DDoS saldırıları neticesinde oluştuğu ortaya çıktı.

harita

Dyn DNS birçok popüler web sitesi tarafından kullanılan bir servis. Bu siteler arasında yukarıda sayılanlar dışında SaneBox, Reddit, Box, GitHub, Zoho CRM, PayPal, Airbnb, Freshbooks, Wired.com, Pinterest, Heroku ve Vox Media gibi diğer önemli hizmetler bulunuyor.

Dyn DNS’in yaptığı açıklamayaa göre DDoS saldırıları bugün 11.10 UTC’de başladı ve öncelikle ABD’nin doğu kıyısındaki müşterilerini etkiledi. Ancak görünen o ki adı geçen hizmetleri kullanan tüm kullanıcılar erişim problemi yaşıyor. Firma tarafından yapılan bir başka açıklama ise, mühendislerin problemi çözmek üzere olduğu yönünde.

Pin It

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.