Android Google Chrome Uygulamasında Zafiyet

Hackerlar, her yeni çıkan sistemde güvenlik açığı aramaya hız kesmeden devam ederken Android Chrome yeni bir uygulama olmamasına rağmen onda da zafiyet keşfettiler.

Tokyo’da düzenlenen bir güvenlik konferansında, Android işletim sistemi üzerinde çalışan Chrome tarayıcı uygulamasında bulunan bir açık sayesinde cihazın tüm kontrolünü ele geçirilebileceği söylendi. Bir kısmının Javascript v8 dili kullanılarak oluşturulmuş sistemin bu güvenlik açığının Google tarafından onarılması bekleniyor.

Olayın ardından gözler Google’a çevrildi. Google’ın gözünden kaçmış bu risk seviyesi yüksek olan güvenlik açığı hackerlara acaba ne kadar ödeyecek.. Google bilindiği üzere bu tür güvenlik açıkları için yüksek miktarda para ödülü veriyor. Bu yüzden ödül avcısı hackerların hedefinde Google her zaman olacaktır.

Android ile ilgili güvenlik açıklarına hergün bir yenisi daha ekleniyor. Bu güvenlik açığına Google acaba nasıl bir çözüm getirecek?

Pin It

2 thoughts on “Android Google Chrome Uygulamasında Zafiyet

  1. Androitin daha çok yolu var. Winphone’nu eleştiriken her kez azına geleni söylüyordu. Androit telefonları kullananların sonunu hayırlı görmüyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.