Hakkımızda

H4cktimes; adıyla müsemma bir siber güvenlik haber platformudur.

H4cktimes’ın amacı; günlük, medyatik haberler yerine zengin araştırma yazıları ile Türkiye ve dünyanın siber güvenlik gündemini okuyucularla buluşturmaktır.

Siber güvenliğin çeşitli alanlarında uzman yazar kadrosundan oluşan H4cktimes Ekibi, sektörün profesyonelleriyle yaptığı röportajlarla, bilgilendirici ve bilinçlendirici haberler ile fark oluşturmaktadır.

YAZARLARIMIZ

(Siz de yazarlık için başvuru yaparak ekibimize dahil olup heyecanımıza ortak olabilirsiniz.)

İsmail Saygılıİsmail SAYGILI / Yönetici & Yazar

1998 yılında bilgisayarla tanışan İsmail Saygılı, 2000 yılından bu yana aktif olarak internet deryâsında yer almaktadır. Siber dünyada birçok hacking gruplarına dahil olmuş ve hacking forumları yönetmiştir. 2000 ile 2009 yılları arasındaki süreçte Black Hat dünyasında yer almıştır. Hacking çalışmaları dışında yazılım ve front end projeler de gerçekleştirip, tasarımlar yapmaktadır. Üniversite eğitimini uçak teknolojisi üzerine alan Saygılı, özel bir şirkette Bilgi Güvenliği Uzmanı olarak çalışmalarını devam ettiriyor ve çalışmakta olduğu güvenlik sektöründe Beyaz Şapkalı Hacker olarak nitelendiriliyor. Bunların yanında Beyaz Şapkalı Hacker Eğitimi/CEH Eğitimi/Bilgi Güvenliği Eğitimi/Siber Güvenlik Eğitimi gibi özel eğitimler vererek sektöre aranılan elemanlar kazandırmaktadır. Ayrıca kendi blogunda kişisel bilgi ve tecrübelerini makaleler yazarak okuyucularına aktarmaktadır.

Kübra SAYGILI / Yönetici

Bilgisayar programcılığı okurken open-source software&operation system, bilgi güvenliği, siber güvenlik konularıyla ilgilenmeye başladım ve bunların kapsamında kendi blogumda paylaşımlar yapmaktayım. H4cktimes’da gündemin en güncel konularını okuyucularımıza ulaştırmaya çalışacağım.

Mustafa Haluk KUŞCUOĞLU / Yönetici

Bilgisayar Mühendisliği mezunu olan Kuşcuoğlu, C geliştiricisidir ve bilgi güvenliği ve siber güvenlik alanında araştırmalar yapmaktadır. Şuanda da özel bir şirkette Network Güvenlik Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Birol BAVAŞ / Yönetici

Düzenleniyor…

Atalay KELEŞTEMUR / Yazar

1983 yılında İstanbul’da doğmuştur. İstanbul Teknik Üniversitesi mezunudur. PC World Türkiye dergisinde Yazılım Editörü olarak görev yapmış, daha sonra sırasıyla BYTE Türkiye dergisinde Yazı İşleri Müdürü, T3 Türkiye dergisinde Yayın Yönetmeni görevlerinde bulunmuştur. Türkiye Bilişim Güvenliği Derneği’nde Yönetici Üye olarak, siber güvenlikle ilgili farkındalık çalışmalarına katılmıştır. Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şubesi’nde Açık Kaynak Çalışma Grubu Başkanlığı göreviyle, Linux ve LibreOffice gibi açık kaynak yazılımlar hakkında Türkiye’de önemli katkılarda bulunmuştur. Farklı kurumlarda Sistem Yöneticisi ve Yazılım Geliştiricisi olarak çalışmıştır. Siber İstihbarat isimli kitabın yazarı olan Keleştemur, Siber Güvenlik ile ilgili çalışmalarını sürdürmektedir.