12 Dolara Google.com’u Satın Aldı

Eski bir Google çalışanı olan Sanmay Ved, kısa bir zamanda olsa Google.com’un sahibi oldu. Google’da 5 buçuk sene çalıştıktan sonra MBA Eğitimi almak için işten ayrılan Sanmay Ved geçen gece google bünyesindeki domain ve web site satın alma servislerini araştırmasıyla başlamaktadır. Araştırması sonunda çok enteresan bir sonuç ile karşı karşıya kalan Sanway Google.com’un hemen yanında satın almaya müsait olduğunu gösteren bir butonla karşılaşır bunun bir hata olduğunu düşünen Sanway Ved ne olduğunu anlamak için satın alma işlemine devam eder ve dünyanın en çok kullanılan internet sitesine sadece 12 $ ücret ödeyerek sahip oldu 1134808_3e21f3a52e1210fa7d6f92ed5cc3a571
Business Insider’a konuşan Sanway, eski bir Google çalışanı olduğu için Google servisleri ile ilgili sürekli araştırmalar yaptığını ve Google.com’un alan adının müsaitlik durumunu görünce şaşkına döndüğünü belirtti. “Bir hata olduğunu düşünsem de, satın alma işlemini gerçekten tamamlayabildim.” diyen Ved’in hikâyesindeki en heycan verici bölüm ise sadece Google.com domain adresini satın alması değil, aynı zamanda Google’un tüm web kontrolüne bir dakikalığına erişebilmesiydi.

“Domain’i satın aldınız.” diye bir e-posta beklerken, kendisine ait diğer web sayfalarının kontrolünü yaptığı Google kontrol panelindeki isminin “Google.com’un sahibi” olarak değiştiğini söyleyen Ved, ayrıca Google güvenlik ekibinden gelen şirket içi bilgilerinde bulunduğu maillerin de gelen kutusuna geldiğini gördü. Ancak bu durum sadece 1 dakika sürdü ve Google, hem kendi domain adresini geri aldı.

1134808_c5b2b9dd159f99fea2e6f85a557adeac

Ved, siteyi satın alabilmesi ile ilgili olan şeyin tam olarak ne olduğundan emin değil; muhtemelen Google’ın kendi domain adresini satın almayı unutmuş olmasından kaynaklandığını belirtiyor.

Pin It

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.