4. Uluslararası Bilişim Hukuku Kurultayı

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ ve Türkiye Bilişim Derneği işbirliğinde düzenlenen Uluslararası Bilişim Hukuku Kurultayı, bu yıl Fuar İzmir’de gerçekleştiriliyor.

Ana sponsoru Turkcell olan Kurultay, 12-14 Mayıs 2016 tarihleri arasında 4. kez düzenleniyor.

Kurultay, hukuk ve bilişim alanındaki bir çok uzmanı İzmir’de bir araya getiriyor.

Yargıtay, Adalet Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve Barolar başta olmak üzere bilişim ve hukuk alanındaki uzmanların ve ilgililerin katılacağı 4. Uluslararası Bilişim Hukuku Kurultayı, Fuar İzmir D holünde organize ediliyor.

2010 yılından bu yana yapılan Kurultay’ın hedef kitlesini “hâkimler, savcılar, avukatlar, noterler, hukuk ve bilişim alanında çalışan, eğitim veren, araştırma yapan akademisyen ve öğrenciler ile bilişim güvenliği uzmanları, adli bilişim uzmanları, güvenlik alanında yazılım üreten bilgisayar mühendisleri ve sistem analistleri” oluşturuyor.

Günümüzde gelişen bilişim sektörünün hukuki gereksinimleri ile uygulama prensiplerinin görüşülüp tartışılacağı panel, seminer ve çalıştayların yer alacağı Kurultay’da, bilimsel bildiriler de hazırlanacak. 3 bin ziyaretçinin beklendiği Kurultay, Türkiye’de bilişim ve hukuk alanında karşılaşılan sorunlara ışık tutması ve sektörü bir araya getirmesi açısından büyük önem taşıyor.

Dünya ile ortak değerlerimizin tanıtımının ve paylaşımının yapılacağı Kurultay’da, bilişim sektöründeki gelişmelerin ön planda tutularak “Bilişim Hukuku” uygulamalarının tartışılacağı bir platform oluşturulacak.

3 gün sürecek Kurultay kapsamında düzenlenecek sergi alanında, konusunda uzman firmalar kendilerini tanıtma imkanı bulurken, yeni işbirlikleri ve ticari anlaşma fırsatları da yakalamış olacak.

Ayrıntılı bilgiye www.ubhk.org.tr web sitesi adresinden ulaşabilirsiniz.

Pin It

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.