Comodo CEO’sundan Türkiye Siber Güvenlik Değerlendirmesi

Siber güvenlik uzmanlarından Melih Abdülhayoğlu ülkelerin kendilerini korumaları gereken alanlardan birinin de siber güvenlik olduğunu vurguladı. “Türkiye olarak siber güvenlikte çok açığımız var.” dedi.

Antakya’lı Melih Abdülhayoğlu, 18 yaşında Türkiye’den ayrılıp dünyanın büyük siber güvenlik şirketlerinden biri olan Comodo‘nun patronu olarak geri döndü. Yaptığı açıklamalarda Türkiye’nin siber güvenlik noktasında eksik olduğunu ve siber ordunun olması gerektiğini söyledi.

TÜRKİYE KASPERSKY İLE KORUNAMAZ, SAÇMALIK

Türkiye’nin siber güvenlikte karnesi nasıl sorusuna, Türkiye’nin karnesi bile yok. Dünya’ya bakın artık internet devrimindeyiz. Savaşlar eskiden karada, denizde, havada olurdu. Buna en son uzay eklendi. En yenisi ise şuan siber alan. Ülkelerin kendilerini koruması gereken 5 alandan biride siber dünya. Türkiye’de çok fazla siber güvenlik açığımız var.

Peki Türk siber ordusu nerede? sorusuna cevap olarak da; “Kaspersky kullanarak Türkiye korunamaz. Bu saçmalıktan ibaret, Kaspersky bir Rus şirketidir, devletiyle bilgi paylaşmaktadır ve zorundadır. Her şirket ülkesinin devletiyle çalışmak zorundadır. Bitti.

Abdülhayaloğlu’nun bu keskin ifadeleri umarız artık dikkat çekmiştir ve ülkemizde de daha köklü bir siber güvenlik olgusuna başlangıç yapılır.

Pin It

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.