Dünyaca Ünlü Hackerlar İstanbul’da Buluşuyor

Dünyanın en iyi hackerlarını Türkiye’de bir araya getirecek olan ve bu yıl dördüncüsü düzenlenecek NOPcon Siber Güvenlik Konferansı (NOPcon Security Conference) 11 Mayıs 2016 tarihinde ISOV Sakıp Sabancı Konferans Salonu, Akat, Beşiktaş, İstanbul‘da yapılacak.

Gerçek anlamda hacker seviyesindeki kişilerin katılımıyla gerçekleşecek olan konferansta; ulusal siber güvenlik, zararlı yazılımlar, güvenlik açıkları, mobil güvenlik gibi konular görüşülerek detaylı bir şekilde ele alınacak.

TRAPMINE‘ın ana sponsorluğunda düzenlenen NOPcon konferansının bu yılki sponsorları arasında, basında iPhone’un Güvenlik açıklarına 1 Milyon Dolar teklif eden Zerodium firması da bulunuyor. (http://www.ntv.com.tr/teknoloji/applein-acigini-bularak-1-milyon-dolar-kazandilar,5vWSdxLWWUyr9DHU_sv_9Q ) Zerodium firması Türkiye’deki güvenlik açıkları avcılarına ve hackerlara NOPcon üzerinden ulaşmayı hedefliyor.

Konferansın sponsorlarından bir diğeri olan AbdSec firması ise, siber saldırı konusunda ülkemizin ses getirecek teknik seviyeye yükselmesine yönelik yürüttüğü Ar&Ge faaliyetleri ile tanınmaktadır.

Bu yıl konferansa seçilen konuşmacılar arasında Brian Gorenc, AbdulAziz Hariri, Celil Ünüver, Kenan Abdullahoğlu, Onur Alanbel, Bekir Karul ve Yasin Sürer gibi tanınmış siber güvenlik uzmanları ve hackerlar yer alıyor.

Konferansa katılım tamamen ücretsiz olup, katılmak isteyenlerin www.nopcon.org adresinden kayıt olması gerekiyor.

Pin It

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.