NormShield’den Ücretsiz Siber Tehdit İstihbaratı Paylaşımı

Türkiye’ye yönelik siber saldırıları düzenli olarak izleyen ve müşterilerini hedef alan potansiyel tehditleri önceden tespit eden ve bildiren NormShield‘in Cyber Intelligence modülü, 1 Haziran 2016 tarihi itibariyle fidyeci zararlı yazılımlar (ransomware) tarafından kullanılan sahte alan adlarını ücretsiz olarak paylaşmaya başladı.

Oltalama saldırıları ve fidyeci zararlı yazılım salgınları için siber tehditlere yönelik erken uyarı sistemi mantığıyla çalışan NormShield Cyber Intelligence, Türkiye’deki kurumları ve kurum çalışanlarını hedef alabilecek saldırıları önceden tespit ederek üyelerini bilgilendiriyor.

NormShield’ in sunduğu bu ücretsiz hizmetten faydalanmak için https://reputation.normshield.com/ adresindeki talep formunun doldurulması yeterli oluyor. Talep formları, yetkililer tarafından 2 saat içinde inceleniyor ve aksi bir durum olmadıkça onaylanmaktadır.

Normshield tarafından sağlanan istihbarat verileri “txt” ve “stix” formatında olup doğrudan DNS sunucu ve  güvenlik cihazları ile entegre edilebilmektedir. Bu sayede istihbarat verisi paylaşılır paylaşılmaz kurum kullanıcıları bu tehditlere karşı otomatik korunmuş olur.

Reputasyon servisi, sahte alan adı tespitini sağlama şeklinde olup günde 4 defa reputasyon taraması gerçekleştiriyor. NormShield Cyber Intelligence hizmeti hakkında detay bilgi almak için https://www.normshield.com/cyber-threat-intelligence/ adresi incelenebilir.

Pin It

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.