Telefon ve Tabletlerde Çift İşletim Sistemi Geliyor

Microsoft; birden fazla işletim sisteminin tek bir cihazda çalışması için patent aldı. Bu alınan patentle birlikte hem Android hem Windows işletim sistemleri tek bir telefonda çalışabilecek.

Aynı özellikleri daha önce Hindistanlı Micromax isimli bir firma yapmıştı. Micromax firmasına ait olan Karbon serisi telefonlarda hem Android hem Windows işletim sistemleri aynı anda çalışıyordu.

Microsoftun bu yeni sisteminde cihazlar aynı anda toplu halde güncelleştirmeleri bile alabilecek. Bu özellikler Microsoft için yeni olsa da buna benzer bir yeniliği Micromax firması yapmıştı.

O yüzden bu Microsoft için ilk sayılabilecek bir yenilik. Tabii ki patenti Microsoft alırsa ki Micromax’in bu konuda herhangi bir patent alma girişiminde bulunmamış, ve durum böyle olursa ilerleyen zamanlarda çift işletim sistemli cep telefonu üretme şansını ortadan kalkmış olacak.

Microsoft; Project IslandWood ve Project Astoria isimli 2 adet projeyi yakın gelecekte tanıtmıştı.
Bu projeler Android uygulamalarını Windows Phone diğerinde iOS uygulamalarının Windows Phone üzerinden çalışmasını sağlıyordu.

Bu gelen paten ve yeniliklerle birlikte Microsoft; Windows Phone’ların da satışını ilerleyen zamanlarda arttırmak ve pazardaki payını güçlendirmek istiyor.
Konuyla ilgili ilerleyen zamanlarda yeni gelişmeler muhakkak yaşanacaktır.

Pin It

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.