Anonymous Filipinleri Hedef Aldı

Anonymous Hacker Grubunun Filipinler’deki üyeleri düşük internet hızı sebebiyle Filipinler Telekom Servis Sağlayıcı Hizmetini hackledi.

Geçen pazar öğleden sonra Anonymous’a bağlı Filipinli hackerlar ülkenin Ulusal Telekomünikasyon Servis Sağlayıcısı hizmeti NTC ‘nin web sitesine zarar verme suretiyle kendi notlarını koydular.

Bu hacktivist eylemin düşük internet hızı ve bant genişliğine istinaden yapılan fiyat farklılaştırmaları sebebiyle ortaya çıktığı belirtildi.

Grup, zarar verdiği sayfaya Glock-9 müzik grubunun şarkısını yükleyerek mesaj bıraktı. Bu mesajın talebi internet hızının ve bant genişliğinin arttırılması idi. Grup,bunun yanında internet ücretindeki haksızlığa ve internet servis sağlayıcısı hizmetlerindeki adaletsizliğe de çağrıda bulundu.

Anonymous’ un sayfaya bıraktığı mesaj şöyle:

Biz Anonymous Filipinler olarak internet servis sağlayıcılarımızda var olan hayal kırıklığına karşı savaşımızı duygudaş vatandaşlarımızla devam ettiriyoruz ve bunun yanında servis sağlayıcılarında ve fiyatlamalarda var olan adaletsizliğe dikkat çekmek istiyoruz.

Bu NTC’nin ilk hacklenme olayı değil. Geçmişte de ülkede ki insan haklar ihlallerinde de protesto amacıyla hacklenmişti.

Site, ayrıca 2006 2009 ve 2013 yıllarında da farklı hacking grupları tarafından da saldırıya uğramıştı.

Hacklenen sitenin önizlemesini aşağıda görebilirsiniz:

anonymous-philippines-hacks-telecom-commission-site-against-slow-internet-speed-1

Pin It

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.