Google Bangladeş Domaini Hacklendi

Google’ın Bangladeş uzantısı olan “google.com.bd” adresi “Jonturk75 & RootDevilz & Bozkurt97 & Fenerove” kod adlı Türk hackerlar tarafından hacklendi.

Teknik olarak anlaşıldığı üzere hackerların *.bd uzantılı domainlerin kayıt işlemlerini gerçekleştiren www.com.bd‘nin sistemlerine sızarak Google’ın Bangladeş uzantısını hacklediği ve hackerların siteye bıraktığı indexte de yer alan mesajda yazmaktadır.

Bu güvenlik ihlalini fark eden Google yetkilileri, kısa sürede hızlıca bir müdahale ile siteyi eski haline geri çevirmiştir.

Hackerların web sitesi hacklemelerinin kaydını tuttuğu dünyaca ünlü Zone-H sitesinden yaptığımız araştırmaya göre, aynı hacker grubu eş zamanlı olarak microsoft.com.bd, live.com.bd ve skype.com.bd adreslerini de hack ettiği görülmüştür.

Bu siber saldırının ardından www.com.bd sitesinin de yapım aşamasında olduğu dikkatlerden kaçmamıştır.

Pin It

2 thoughts on “Google Bangladeş Domaini Hacklendi

  1. Faruk Tüzemen 3 Ocak 2017 at 16:03 - Reply

    Vallahi helal olsun ben habere girince pakistanlıların haberini okicaz sanmıştım ama Türk hackerları görünce gerçekten çok şaşırdım gerçekten gururlandım. BTK böyle insanları almalı işte gerçek hackerları lamerleri değil.

  2. İsmi lazım değil 12 Ocak 2017 at 19:49 - Reply

    Neden dünyada o kadar yer varken Bangladeş! Bu Hackerlık nasıl birşeydir, iş azlığından araba lastiklerini patlatan sonra da onları kendine mecbur eden lastikçi gibi mi?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.