TeamViewer Hacklendi mi?

Belki duyanlar olmuştur ama TeamViewer’ın hacklenip hacklenmediğiyle ilgili henüz net bir bilgi yok. Ancak son zamanlarda kullanıcılardan gelen raporlara göre çeşitli şüphe çeken durumlar var. TeamViewer servisinin birkaç saat servis dışı kalması, domainlerin Çin IP adreslerini göstermesi ve kullanıcıların sisteme giriş yapamaması şüpheleri doğrular nitelikte.

Bazı kullanıcılar da diğer taraftan, TeamViewer kullanılarak bilgisayarlarının hacklendiğini, PayPal hesaplarındaki bakiyenin sıfırlandığını da belirtiyor. TeamViewer ise konuyla ilgili olarak, sadece DDoS saldırısına maruz kaldıklarını ve bunun neticesi olarak da bir süre çevrimdışı olduklarını belirtiyor.

İşin ilginç olan tarafı, hacklenme şüphelerinin tam da sistemin çevrimdışı olduğu zamana denk gelmesi. Ayrıca kullanıcıların büyük bir kısmı hacklenmesi zor, güçlü parolalar ile 2FA (Two-Factor Authentication) kullandıklarını söylüyor. Bir diğer dikkat edilmesi gereken konu da herhangi bir sistem kullananlar değil, Windows, OS X, Linux, Chrome OS, iOS ve Android kullanıcılarının tamamı hacklendiğini düşündüklerini söylüyor. Reddit üzerinden yapılan tartışmalarda ise saldırıların web servisinden geldiği, bu yüzden de herhangi bir platformun değil, tüm sistemlerin etkilendiği belirtiliyor.

TeamViewer, tekrar çevrimiçi olduktan sonra herhangi bir güvenlik ihlalinin olmadığını, sistemlerinin hacklenmediğini iddia etti. Eğer bir hacklenme var ise de bunun, kullanıcıların zayıf parola kullanmaları sebebiyle olabileceğini bildirdi.

Pin It

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.