POS Cihazı Yerini Akıllı Telefona Bırakıyor

Artık alışverilerin POS cihazı ile yapılması yerine akıllı telefon kullanabilmeleri için “mPOS” geliştirildi. iOS ve Android üzerinden yapılacak bu ödeme işlemi için işyerlerinin mPOS kullanması gerekiyor. Ek donanıma ihtiyaç duymadan banka kartı veya kredi kartı üzerinden ödemeler peşin ya da taksitli olarak gerçekleştirilecek.

payu2h4cktimes

PayU’unun geliştirdiği mPOS teknolojisine geçen işyerleri ödemelerini akıllı telefonlara yüklenen bir uygulama sayesinde gerçekleştirebilecek.

PayU Türkiye CEO’su Emre Güzer geliştirdikleri bu ürünün mobilleşen dünyada işyerlerine büyük katkı ve kolaylık sağlayacağını söylüyor. Üye işyerleride böylelikle 7/24 ödeme alabilecek ve ödeme seçenekleri sunabilecek. Emre Güzer “İşyerlerimiz artık satışların takibini kâğıt üzerinden ya da kasadaki parayı sayarak yapmak yerine tüm işlem geçmişlerine akıllı telefonları üzerinden erişebilecek. Arkasında PayU markası ve güvencesiyle sunulan bu üründen mobil ödeme ihtiyacı olan tüm işyerlerimiz gönül rahatlığıyla yararlanabilir. Bu ürünle Türkiye’de bir ilki de hayata geçiriyoruz. Büyük firmalarımıza kendi markalarıyla bu uygulamayı kullanma, White Label çözümü de sunuyoruz. İlk etapta mPOS uygulamasını PayU Üye İşyerlerinin kullanımına sunacağız. Kısa bir süre sonra da uygulamayı indirip basit bir form aracılığıyla PayU Üye İşyeri olmayı ve hemen ödeme almayı da mümkün kılacağız. 2016 stratejimiz ve planlarımız doğrultusunda doğrudan son kullanıcıları hedefleyen çeşitli uygulamalarımız da yolda.” diye konuştu.

PayU öncülüğünde gerçekleşen bu proje Türkiye’de bir ilk olacak. İlk olarak PayU üye işyerlerine kullanıma sunulacak. Bir süre sonra da uygulama indirilebilir ve PayU üye işyeri olma imkanı verilecek.

Güvenlik uzmanları olarak bu teknoloji, beraberinde ne gibi güvenlik tehditleri getirecek bunu ilerleyen zamanlarda inceleyip göreceğiz.

Pin It

One thought on “POS Cihazı Yerini Akıllı Telefona Bırakıyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.