Siber Uzay'ın Haber Platformu

H4cktimes Youtube Kanalı

Ücretsiz Fidye Yazılımına Karşı Koruma Aracı

0

Kaspersky Lab, şirketler için ürettiği Anti-Ransomware Tool for Business (Şirketler için Kaspersky Anti Fidye Yazılımı) ürününü piyasaya sürdü.
Ürün ücretsiz ve şirket kullanıcılarına fidye yazılımlarına karşı tamamlayan nitelikte güvenlik sunuyor.
Kaspersky Anti-Ransomware Tool, fidye yazılımlarının davranış biçimlerini tanımlamak ve Windows bazlı uç noktalarını korumak için iki önemli teknoloji olan Kaspersky Security Network ve System Watcher’dan faydalanıyor. System Watcher’ın özellikleri arasında zararlı değişiklikleri engellemek ve eski haline geri getirmek bulunuyor.

Fidye yazılımları gibi bilgisayarları kötü etkileyen ve kurumsal verileri şifreleyen kötü amaçlı yazılımlar özellikle küçük işletmeler için büyük sorun teşkil ediyor. Kaspersky Lab’ın 2016 Bilişim Teknolojileri Güvenlik Riskleri anketine göre, küçük ve orta ölçekli işletmelerin %46’sı geçtiğimiz 12 ayda fidye yazılımı kurbanı oldu. Bu işletmelerin %34’ü fidyeyi ödedi ve 5’te biri siber suçluların isteklerini yerine getirmiş olmasına rağmen verilerini geri alamadı. Kaspersky Lab’ın Kaspersky Güvenlik Ağı istatistiklerini temel alan araştırması aynı zamanda şirketleri hedef alan fidye yazılımı saldırılarında büyük bir artış olduğunu ortaya koydu. Saldırı sayısı neredeyse 6 katı arttı. 2014-2015’te sayı 27 binken, 2015-2016’da bu sayı 158.6 bine çıktı.

Ücretsiz sunulan yazılım, bilgisayarlara yüklenmiş üçüncü parti güvenlik ürünleriyle uyumlu çalışıyor ve şifreli fidye yazılıma karşı en gelişmiş koruma konusunda ikinci yazılım olarak konumlanabilir. Kaspersky Anti-Ransomware Tool for Business’i yüklemek için lütfen https://kas.pr/f3wx adresini ziyaret ediniz.

Yorum Bırak

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.