Siber Uzay'ın Haber Platformu

H4cktimes Youtube Kanalı

DDoS Saldırısı Popüler Web Sitelerine Erişimi Durdurdu

2

Siber saldırılar her geçen gün firmalar için kabus haline gelmeye başladı. Özellikle son yıllarda artan DDoS saldırıları karşısında irili ufaklı birçok firma maddi-manevi zarara uğruyor. Geçtiğimiz günlerde Fransız hosting firması OVH’ye yaklaşık 1 Tbps genişliğinde saldırı düzenlenmişti. Şimdiyse Dyn DNS sağlayıcısı aynı saldırı tipinden etkilenmekte.

Twitter, SoundCloud, Spotify ve Shopify gibi site ve servislerde yaşanan yavaşlık veya erişim gibi problemlerin, Dyn isimli DNS firmasına yapılan DDoS saldırıları neticesinde oluştuğu ortaya çıktı.

harita

Dyn DNS birçok popüler web sitesi tarafından kullanılan bir servis. Bu siteler arasında yukarıda sayılanlar dışında SaneBox, Reddit, Box, GitHub, Zoho CRM, PayPal, Airbnb, Freshbooks, Wired.com, Pinterest, Heroku ve Vox Media gibi diğer önemli hizmetler bulunuyor.

Dyn DNS’in yaptığı açıklamayaa göre DDoS saldırıları bugün 11.10 UTC’de başladı ve öncelikle ABD’nin doğu kıyısındaki müşterilerini etkiledi. Ancak görünen o ki adı geçen hizmetleri kullanan tüm kullanıcılar erişim problemi yaşıyor. Firma tarafından yapılan bir başka açıklama ise, mühendislerin problemi çözmek üzere olduğu yönünde.

2 Yorum

 • Halil dedi ki:

  bu tür bir saldırıyı yapan bir grup vardı tek başına bir çok siteyi kapatmıştı bir kaç gazeteye çıkıp sonrasında durgun bir duruma geçti. venganza isimli hacker akit ve haber 10 akşam gibi yerlerde haberleri mevcut. işin garibi tek başına yapabildiği bu saldııryı ddos mantığında ise tek bir kullanıcı bunu yapamaz ama adam nasıl yapıyor bilinmiyor bir çok fetö sitesine saldırı yapmıştı.

 • Alperen ceng dedi ki:

  Bu saldiri türünü 2014 yilinda muhammet veysi el_muhhammed
  Leonidas arkasiadis yunan asilli orkun arkasiadis
  Cem erdi tükenmez crdk65
  Rekora imza atti o dönem binlerce belki milyonlarca site yayindan düştü saldiyi fark eden bir cok önemli site kendisini pasif hale getirdi . Karşi gelmeye çalişanlar altta kaldi. inanilmaz bir show du hala youtube de bazi kanallarda videolari var
  Crdk65 ceza evine girdi arkasiadis ise beyin kanamasindan öldü el_muhhammed ise hala kayip.

Yorum Bırak

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.