Android Google Chrome Uygulamasında Zafiyet

Android Google Chrome Uygulamasında Zafiyet
Kasım 15 20:43 2015 Yazıyı Yazdır

Hackerlar, her yeni çıkan sistemde güvenlik açığı aramaya hız kesmeden devam ederken Android Chrome yeni bir uygulama olmamasına rağmen onda da zafiyet keşfettiler.

Tokyo’da düzenlenen bir güvenlik konferansında, Android işletim sistemi üzerinde çalışan Chrome tarayıcı uygulamasında bulunan bir açık sayesinde cihazın tüm kontrolünü ele geçirilebileceği söylendi. Bir kısmının Javascript v8 dili kullanılarak oluşturulmuş sistemin bu güvenlik açığının Google tarafından onarılması bekleniyor.

Olayın ardından gözler Google’a çevrildi. Google’ın gözünden kaçmış bu risk seviyesi yüksek olan güvenlik açığı hackerlara acaba ne kadar ödeyecek.. Google bilindiği üzere bu tür güvenlik açıkları için yüksek miktarda para ödülü veriyor. Bu yüzden ödül avcısı hackerların hedefinde Google her zaman olacaktır.

Android ile ilgili güvenlik açıklarına hergün bir yenisi daha ekleniyor. Bu güvenlik açığına Google acaba nasıl bir çözüm getirecek?

daha fazla yazı

Yazar Hakkında

Hakan Şan
Hakan Şan

Süleyman Demirel Üniversitesi 2. Sınıf Bilgisayar Mühendisliği öğrencisiyim. Network, Siber Güvenlik ve Programlama dilleriyle ilgileniyorum. Başta anlamsız gelen kara kutu eve geldiğinde mesleğimi orta okulda okuduğum zamanlarda bir haberde geçen bir siber olaydan etkilenerek alanımı seçerek o günden beri bu konuda araştırmaya ve öğrenmeye devam ediyorum. Şu sıralar Java, Data Struct gibi konularla ilgilensemde genel olarak kalan zamanımı Network öğrenerek ve çeşitli Linux dağıtımlarını deneyerek geçiriyorum.

Daha Fazla Yazı
yorum yapın

2 Yorum

  1. şamil
    Kasım 16, 01:35 #1 şamil

    Androitin daha çok yolu var. Winphone’nu eleştiriken her kez azına geleni söylüyordu. Androit telefonları kullananların sonunu hayırlı görmüyorum.

    Reply to this comment

Yorum ekleyin

Bilgileriniz güvende! E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Diğer kişisel bilgileriniz üçüncü partilerle paylaşılmayacak.
* işaretli alanlar zorunludur.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.