Blackberry Priv için Güvenlik Yaması Yayınladı

Blackberry Priv için Güvenlik Yaması Yayınladı
Şubat 02 12:05 2016 Yazıyı Yazdır

Android üreticileri güvenlik güncellemelerini yayınlarken BlackBerry de Priv modeli için güvenlik yaması içeren bir güncelleme yayınladı.

Ağustos ayından bu yana Android sistemlerinde baş belasına dönüşe Stagefright zafiyetine karşı bir güncelleme dağıtımı da BlackBerry cephesinden geldi. Şirket, Android işletim sistemine sahip BlackBerry Priv modeli için ocak ayı güvenlik yamasını dağıtıma sundu.

Güncelleme kapsamında Google’ın işletim sistemine dahil ettiği güvenlik iyileştirmeleri yer alıyor. BlackBerry’nin söz konusu güncellemeye ne gibi yenilikler ya da iyileştirmeler dahil ettiği şimdilik bilinmiyor. BlackBerry Priv, Aralık ayından bu yana ülkemizde satışta. OTA (şebeke) üzerinden dağıtımı sağlanan güncelleme size ulaştığı takdirde güncellemeye dahil edilen yenilikleri bu yazımıza yorum göndererek bizlerle paylaşabilirsiniz.

daha fazla yazı

Yazar Hakkında

İsmail Saygılı
İsmail Saygılı

1998 yılında bilgisayarla tanışan İsmail Saygılı, 2000 yılından bu yana aktif olarak siber dünyada rol almaktadır. 2010 yılına kadar ki süreçte Black Hat tarafında kendisini geliştirmiştir. Üniversite eğitimini uçak teknolojisi üzerine alan Saygılı, 2010 yılından sonra profesyonel olarak siber güvenlik sektöründe çalışmakta ve bu konuda çeşitli eğitimler de vererek sektöre aranılan personeller kazandırmaktadır. Ayrıca kendi blogunda kişisel bilgi ve tecrübelerini makaleler yazarak okuyucularına aktarıyor.

Daha Fazla Yazı
yorum yapın

Yorum Yok

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Yorum ekleyin

Bilgileriniz güvende! E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Diğer kişisel bilgileriniz üçüncü partilerle paylaşılmayacak.
* işaretli alanlar zorunludur.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.