Güvenlik Açıkları

Blackberry Priv için Güvenlik Yaması Yayınladı

1 dakikada okunur

Android üreticileri güvenlik güncellemelerini yayınlarken BlackBerry de Priv modeli için güvenlik yaması içeren bir güncelleme yayınladı.

Ağustos ayından bu yana Android sistemlerinde baş belasına dönüşe Stagefright zafiyetine karşı bir güncelleme dağıtımı da BlackBerry cephesinden geldi. Şirket, Android işletim sistemine sahip BlackBerry Priv modeli için ocak ayı güvenlik yamasını dağıtıma sundu.

Güncelleme kapsamında Google’ın işletim sistemine dahil ettiği güvenlik iyileştirmeleri yer alıyor. BlackBerry’nin söz konusu güncellemeye ne gibi yenilikler ya da iyileştirmeler dahil ettiği şimdilik bilinmiyor. BlackBerry Priv, Aralık ayından bu yana ülkemizde satışta. OTA (şebeke) üzerinden dağıtımı sağlanan güncelleme size ulaştığı takdirde güncellemeye dahil edilen yenilikleri bu yazımıza yorum göndererek bizlerle paylaşabilirsiniz.

yazar hakkında
1998 yılında bilgisayarla tanışan İsmail Saygılı, 2000 yılından bu yana aktif olarak siber dünyada rol almaktadır. 2010 yılına kadar ki süreçte Black Hat tarafında kendisini geliştirmiştir. Üniversite eğitimini uçak teknolojisi üzerine alan Saygılı, 2010 yılından sonra profesyonel olarak siber güvenlik sektöründe çalışmakta ve bu konuda çeşitli eğitimler de vererek sektöre aranılan personeller kazandırmaktadır. Ayrıca kendi blogunda kişisel bilgi ve tecrübelerini makaleler yazarak okuyucularına aktarıyor.
Bunlar ilgini çekebilir
Güvenlik Açıkları

Windows SMB Protokolünü Etkileyen Kritik Bir Güvenlik Açığı Daha: SMBleed

4 dakikada okunur
Siber güvenlik araştırmacıları geçtiğimiz günlerde, Microsoft Windows Sunucu İleti Bloğu (SMB) protokolünü etkileyen ve saldırganların çekirdek belleğine uzaktan sızmasına izin verebilecek yeni…
Güvenlik Açıkları

NSA, E-posta Sunucularını Hedefleyen Yeni Sandworm Saldırılarına Karşı Uyarıyor

2 dakikada okunur
NSA, Rusya destekli hacker’ların Ağustos 2019’dan bu yana Exim e-posta sunucularında arka kapılar oluşturmak için saldırılar düzenlediğini söyledi. ABD Ulusal Güvenlik Ajansı…
Güvenlik Açıkları

MS Windows SMBv3 Protokolünde Kritik Güvenlik Açığı

1 dakikada okunur
Microsoft‘un popüler işletim sistemi olan Windows 10, dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Microsoft, 2015 yılından bu yana sürekli güncelleme alan Windows…
Siber güvenlik dünyasındaki gelişmeleri takip edin.
Verinizi gizli tutuyoruz ve sadece bu servisi imkanlı kılan üçüncü partiler ile paylaşıyoruz. Gizlilik Politikamızı okuyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.