CryptoWall 3.0

CryptoWall 3.0
Ocak 15 09:06 2015 Yazıyı Yazdır

Uzun bir süredir varlığı ile Windows kullanıcılarının korkulu rüyası olan CryptoWall zararlı yazılımı 2 ay sonra 3.0 versiyonu ile güncellenmiş bir vaziyette tekrar karşımızda. Bilmeyenler için kısaca açıklamak gerekirse bu zararlı yazılım bilgisayarınızı RSA-2048 asimetrik şifreleme algoritması ile şifreliyor ve çözmek için sizden para talep ediyor.

Bulaştığı her kullanıcı için ayrı bir ödeme sayfasına sahip zararlı yazılım ayrıca bulaştığı kullanıcıların parayı TOR üzerinden göndermesini istiyor ve bunun için ufak birde rehber hazırlamışlar. Ayrıca belli bir tarihe kadar ödemeyi gerçekleştirmez iseniz fiyat 2 katına çıkıyor. Windows kullanıcıları bu zararlı yazılımdan korunmak için Microsoft Security Essentials ı aktif ve güncel tutmalı. Şuanlık Microsoft Security Essentials bu zararlı yazılımı tanıyabilmekte.

fig4_

 

 

Kaynakça: http://blogs.technet.com/b/mmpc/archive/2015/01/13/crowti-update-cryptowall-3-0.aspx

  Etiketler:
  Kategori:
daha fazla yazı

Yazar Hakkında

Kübra Saygılı
Kübra Saygılı

Bilgisayar programcılığı okurken open-source software&operation system, bilgi güvenliği, siber güvenlik konularıyla ilgilenmeye başladım ve bunların kapsamında kendi blogumda paylaşımlar yapmaktayım. H4cktimes’da gündemin en güncel konularını okuyucularımıza ulaştırmaya çalışacağım.

Daha Fazla Yazı
yorum yapın

Yorum Yok

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Yorum ekleyin

Bilgileriniz güvende! E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Diğer kişisel bilgileriniz üçüncü partilerle paylaşılmayacak.
* işaretli alanlar zorunludur.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.