InstaAgent Uygulamasına Dikkat

InstaAgent Uygulamasına Dikkat
Kasım 12 10:17 2015 Yazıyı Yazdır

Instagram profilinize kimlerin baktığını gösteren, InstaAgent adlı mobil uygulama kullanıcıların şifrelerini çaldığı gerekçesiyle App Store‘dan silindi.

Siber güvenlik uzmanlarının yaptığı açıklamada InstaAgent uygulamasını iOS ve Android ‘den indiren 500 bin kişiye yakın olduğu biliniyor. Öncelikli tavsiyeleri uygulamanın akıllı telefonlardan derhal silmek.

InstaAgent çaldığı şifreleri istediği zaman kullanıp kişilerin adına paylaşımlar yapabilir. Yapılan açıklamada InstaAgent uygulamasını indiren kullanıcıların uygulamayı sildikten sonra şifrelerini değiştirmeleri tavsiye etmektedirler.

  Kategori:
daha fazla yazı

Yazar Hakkında

Hakan Şan
Hakan Şan

Süleyman Demirel Üniversitesi 2. Sınıf Bilgisayar Mühendisliği öğrencisiyim. Network, Siber Güvenlik ve Programlama dilleriyle ilgileniyorum. Başta anlamsız gelen kara kutu eve geldiğinde mesleğimi orta okulda okuduğum zamanlarda bir haberde geçen bir siber olaydan etkilenerek alanımı seçerek o günden beri bu konuda araştırmaya ve öğrenmeye devam ediyorum. Şu sıralar Java, Data Struct gibi konularla ilgilensemde genel olarak kalan zamanımı Network öğrenerek ve çeşitli Linux dağıtımlarını deneyerek geçiriyorum.

Daha Fazla Yazı
yorum yapın

Yorum Yok

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Yorum ekleyin

Bilgileriniz güvende! E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Diğer kişisel bilgileriniz üçüncü partilerle paylaşılmayacak.
* işaretli alanlar zorunludur.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.