Güvenlik Açıkları

WordPress Güvenlik Güncellemesi [4.3.1]

1 dakikada okunur

WordPress 4.3.1 Sürümü Yayınlandı!

 

4.3.1 Sürümü önceki sürümler için kritik bir güvenlik güncelleme sürümüdür, WordPress kullanıcılarına bu güncellemeyi hemen almalarını şiddetle tavsiye ediyoruz.

Bu güncelleme XSS açıkları ve yetkisiz bilgi görüntüleme gibi zafiyetlerin giderilmiş halidir. 4.3 ve önceki sürümlerde bulunan bu XSS zafiyeti Shahar Tal ve Netanel Rubin tarafından bildirildi, zafiyet kodu (CVE-2015-5714).

Ayrı bir XSS zafiyeti kullanıcı listesi bağlantısında bulunuyordu ve Ben Binder tarafından WordPress Güvenlik Ekibine bildirildi.

Gerekli izinlere sahip olmadan kullanıcıların özel gönderileri görüntülenebiliyor ve yayınlanabiliyordu ve bu (CVE-2015-5715) zafiyet de yine Shahar Tal ve Netanel Rubin tarafından bildirildi.

WordPress, 4.3.1 güncellemesinde aynı zamanda 26 farklı (bug fix) hata giderme işlemi yapıldığını söylüyor.

4.3.1 sürümünü https://wordpress.org/download/ bağlantısından indirebilir yada mevcut sistemler üzerinde güncelleme yapabilirsiniz.

secure-wordpress

yazar hakkında
Bilgisayar ile tanışmam 1999 yılında oldu, 2000’li yılların başlarında strateji oyunlarıyla (abimin oyun zevkine göre tabii (: ) vakit geçirdikten sonra .. 2007 yılında yazılım geliştirmeye merak sardım. 3 yıl basit game mode programlamalarıyla uğraştıktan sonra 2010 yılında yazılım geliştirme konusunda kendimi geliştirip daha profesyonel çalışmalar ile uğraşmaya başladım .. Bununla birlikte genç yaşlarda bilgisayarlarla uğraşan her gençte olduğu gibi hacking konusunada merak sardım .. Siber güvenlik konusunda araştırmalar yaparak kendimi geliştirmeye başladım .. Yazılım ve Siber Güvenlik konusunda araştırmalar yapmaya ve kendimi geliştirmeye devam ediyorum.
Bunlar ilgini çekebilir
Güvenlik Açıkları

MS Windows SMBv3 Protokolünde Kritik Güvenlik Açığı

1 dakikada okunur
Microsoft‘un popüler işletim sistemi olan Windows 10, dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Microsoft, 2015 yılından bu yana sürekli güncelleme alan Windows…
Güvenlik Açıkları

Yeni Sudo Güvenlik Açığı

2 dakikada okunur
Apple Security‘den Joe Vennix, sudo komutunda belirli bir yapılandırma altında, düşük ayrıcalıklı kullanıcıların veya kötü amaçlı yazılımları, Linux veya macOS sistemlerde root…
Güvenlik Açıkları

Linux'ta VPN'leri Etkileyen Güvenlik Açığı

2 dakikada okunur
Bir VPN, internet üzerinde seyahat ederken iletimin gizliliğini ve bütünlüğünü korur. Bu, verilerinizin gizli ve değişmeden kaldığı anlamına gelir. VPN’ler internet üzerinden başka…
Siber güvenlik dünyasındaki gelişmeleri takip edin.
Verinizi gizli tutuyoruz ve sadece bu servisi imkanlı kılan üçüncü partiler ile paylaşıyoruz. Gizlilik Politikamızı okuyun.

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.