WordPress Güvenlik Güncellemesi [4.3.1]

WordPress Güvenlik Güncellemesi [4.3.1]
Eylül 15 21:21 2015 Yazıyı Yazdır

WordPress 4.3.1 Sürümü Yayınlandı!

 

4.3.1 Sürümü önceki sürümler için kritik bir güvenlik güncelleme sürümüdür, WordPress kullanıcılarına bu güncellemeyi hemen almalarını şiddetle tavsiye ediyoruz.

Bu güncelleme XSS açıkları ve yetkisiz bilgi görüntüleme gibi zafiyetlerin giderilmiş halidir. 4.3 ve önceki sürümlerde bulunan bu XSS zafiyeti Shahar Tal ve Netanel Rubin tarafından bildirildi, zafiyet kodu (CVE-2015-5714).

Ayrı bir XSS zafiyeti kullanıcı listesi bağlantısında bulunuyordu ve Ben Binder tarafından WordPress Güvenlik Ekibine bildirildi.

Gerekli izinlere sahip olmadan kullanıcıların özel gönderileri görüntülenebiliyor ve yayınlanabiliyordu ve bu (CVE-2015-5715) zafiyet de yine Shahar Tal ve Netanel Rubin tarafından bildirildi.

WordPress, 4.3.1 güncellemesinde aynı zamanda 26 farklı (bug fix) hata giderme işlemi yapıldığını söylüyor.

4.3.1 sürümünü https://wordpress.org/download/ bağlantısından indirebilir yada mevcut sistemler üzerinde güncelleme yapabilirsiniz.

secure-wordpress

daha fazla yazı

Yazar Hakkında

Hakkı Yüce
Hakkı Yüce

Bilgisayar ile tanışmam 1999 yılında oldu, 2000’li yılların başlarında strateji oyunlarıyla (abimin oyun zevkine göre tabii (: ) vakit geçirdikten sonra .. 2007 yılında yazılım geliştirmeye merak sardım. 3 yıl basit game mode programlamalarıyla uğraştıktan sonra 2010 yılında yazılım geliştirme konusunda kendimi geliştirip daha profesyonel çalışmalar ile uğraşmaya başladım .. Bununla birlikte genç yaşlarda bilgisayarlarla uğraşan her gençte olduğu gibi hacking konusunada merak sardım .. Siber güvenlik konusunda araştırmalar yaparak kendimi geliştirmeye başladım .. Yazılım ve Siber Güvenlik konusunda araştırmalar yapmaya ve kendimi geliştirmeye devam ediyorum.

Daha Fazla Yazı
yorum yapın

1 Yorum

  1. serkan yıldız
    Ekim 16, 15:20 #1 serkan yıldız

    Merhaba sevgili hocam güzel yazılar her zaman yararlı ve bilgileriniz için teşekkürler sizleri yakından takip ediyorum

    Reply to this comment

Yorum ekleyin

Bilgileriniz güvende! E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Diğer kişisel bilgileriniz üçüncü partilerle paylaşılmayacak.
* işaretli alanlar zorunludur.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.