Siber Uzay'ın Haber Platformu

İsmail Saygılıİsmail SAYGILI / Yönetici & Yazar

1998 yılında bilgisayarla tanışan İsmail Saygılı, 2000 yılından bu yana aktif olarak internet deryâsında yer almaktadır. Siber dünyada birçok hacking gruplarına dahil olmuş ve hacking forumları yönetmiştir. 2000 ile 2009 yılları arasındaki süreçte Black Hat dünyasında yer almıştır. Hacking çalışmaları dışında yazılım ve front end projeler de gerçekleştirip, tasarımlar yapmaktadır. Üniversite eğitimini uçak teknolojisi üzerine alan Saygılı, özel bir şirkette Bilgi Güvenliği Uzmanı olarak çalışmalarını devam ettiriyor ve çalışmakta olduğu güvenlik sektöründe Beyaz Şapkalı Hacker olarak nitelendiriliyor. Bunların yanında Beyaz Şapkalı Hacker Eğitimi/CEH Eğitimi/Bilgi Güvenliği Eğitimi/Siber Güvenlik Eğitimi gibi özel eğitimler vererek sektöre aranılan elemanlar kazandırmaktadır. Ayrıca kendi blogunda kişisel bilgi ve tecrübelerini makaleler yazarak okuyucularına aktarmaktadır.

 Kübra SAYGILI / Yönetici

Bilgisayar programcılığı okurken open-source software&operation system, bilgi güvenliği, siber güvenlik konularıyla ilgilenmeye başladım ve bunların kapsamında kendi blogumda paylaşımlar yapmaktayım. H4cktimes’da gündemin en güncel konularını okuyucularımıza ulaştırmaya çalışacağım.Mustafa Haluk KUŞCUOĞLU / Yönetici

Bilgisayar Mühendisliği mezunu olan Kuşcuoğlu, C geliştiricisidir ve bilgi güvenliği ve siber güvenlik alanında araştırmalar yapmaktadır. Şuanda da özel bir şirkette Network Güvenlik Uzmanı olarak çalışmaktadır.


Birol BAVAŞ / Yönetici

Sabit ve yerinde durmayan bir kişilik olarak bilindiğim gerçeği sizden saklayacak değilim. 2007’den itibaren 7 sene underground ile overground arası geçişler yaşayarak gruplara dahil olarak forumlar yöneterek ekip çalışmasında bulundum. Bu 7 sene içerisinde grafik tasarım ve yazılım konularında da çalışmalarım bulundu.

 

 

 


muhammet-gedikMuhammet GEDİK / Yazar

ADÜ-Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde okumaktayım. 7 yıllık bilişim geçmişimin son 3 yılında bilinçli olarak Siber Saldırı, Güvenlik, Network vs. kavramlarının içini dolduruyorum. Etik Heykırın el çantası Linux, Bash, Python vs ile haşır neşir olmaya çalışırım. Vakit buldukçada blogumdan “mrgedik.com” paylaşımlar yaparım.

 

 

 


hakan_sanHakan ŞAN / Yazar

Süleyman Demirel Üniversitesi 2. Sınıf Bilgisayar Mühendisliği öğrencisiyim. Network, Siber Güvenlik ve Programlama dilleriyle ilgileniyorum. Başta anlamsız gelen kara kutu eve geldiğinde mesleğimi orta okulda okuduğum zamanlarda bir haberde geçen bir siber olaydan etkilenerek alanımı seçerek o günden beri bu konuda araştırmaya ve öğrenmeye devam ediyorum. Şu sıralar Java, Data Struct gibi konularla ilgilensemde genel olarak kalan zamanımı Network öğrenerek ve çeşitli Linux dağıtımlarını deneyerek geçiriyorum.

 

 


Sinan TOPÇU / Yazar

Ağ işletmenliği okuyan Sinan, siber güvenliğe ayrı bir ilgi duymaktadır. Mobil dünyayı yakından takip edip şu sıralarda kendini H4cktimes için içerik üretmeye kaptırmış durumdadır. Sinan ayrıca Linux ve Overclock tutkunudur.

 

 

 

 


Atalay KELEŞTEMUR / Yazar

1983 yılında İstanbul’da doğmuştur. İstanbul Teknik Üniversitesi mezunudur. PC World Türkiye dergisinde Yazılım Editörü olarak görev yapmış, daha sonra sırasıyla BYTE Türkiye dergisinde Yazı İşleri Müdürü, T3 Türkiye dergisinde Yayın Yönetmeni görevlerinde bulunmuştur. Türkiye Bilişim Güvenliği Derneği’nde Yönetici Üye olarak, siber güvenlikle ilgili farkındalık çalışmalarına katılmıştır. Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şubesi’nde Açık Kaynak Çalışma Grubu Başkanlığı göreviyle, Linux ve LibreOffice gibi açık kaynak yazılımlar hakkında Türkiye’de önemli katkılarda bulunmuştur. Farklı kurumlarda Sistem Yöneticisi ve Yazılım Geliştiricisi olarak çalışmıştır. Siber İstihbarat isimli kitabın yazarı olan Keleştemur, Siber Güvenlik ile ilgili çalışmalarını sürdürmektedir.

Yorum Bırak

Your email address will not be published.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.