Silinmiş WhatsApp mesajlarını geri getirme

Silinmiş WhatsApp mesajlarını geri getirme
Eylül 18 20:45 2017 Yazıyı Yazdır

WhatsApp günümüzün en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri. Bazen önem verdiğimiz mesajları bilerek veya yanlışlıkla silebiliyoruz. Bu uygulamada silinen verileri geri yüklememiz gerekirse ne yapmalıyız? Gerçek şu ki, WhatsApp mesaj alabilme yeteneği konusunda kısıtlamalara sahiptir.

Dolayısıyla, silinen iletiyi gerçekten kullanmanız gerekiyorsa, aşağıdaki ipuçlarını izleyerek daha iyi sonuç alabilirsiniz.

Uyarı: Metinlerin alınması için WhatsApp kaldırılmalıdır. Bu yüzden yedeklemelerinizi hazırlayın ve işinize başlayın. Sorumluluk kabul etmiyoruz. 🙂

1. Adım – Uygulamayı kaldırma

Mesajınız 24 saat içinde değiştirildiyse, uygulamayı kaldırıp yeniden yüklemeniz yeterlidir. Yeniden yükleme işlemi sırasındaki aşamalarda, mesajları geri yüklemenizi önerir. Sadece “Al (Geri Yükle)” seçeneğine dokunun. Alternatif herhangi bir uygulamanın yüklenmesi gerekmiyor.

2. Adım – Dosya Yöneticisini Kurun

WhatsApp’ı kaldırdıktan sonra “The File Manager” veya “Clean File Manager” gibi tam olarak sistem veri klasörlerine erişim sağlayan bir yazılıma ihtiyacımız olacak.

Uygulamanızı açın ve “Sistem belleği” veya “Dahili bellek” seçeneğini seçin. “WhatsApp” klasörüne gidin ve ardından “DataBases (Veritabanları)” üzerine dokunun; yedeklemelerin upload (yükleme) edilmeden önce saklandığı yer burasıdır. Ve yedeklerin adlandırılması tarihe göre gerçekleşir. Tarihsiz bir yedek görürseniz endişelenmeyin o da en son alınmış yedektir ve henüz isimlendirme yapılmamıştır.

3. Adım – Dosyaların adını değiştirme

Veritabanları” klasöründe barındırılan dosyalar ileti dizinlerinizle eşleşir. Bununla birlikte, geri yükleme yapılabilmesi için kayıtların adının değiştirilmesi gerekecektir.

WhatsApp’ı yeniden yüklediğiniz anda, sohbet geri yükleme önerilecek. Bu yüzden geri yüklenmesini istediğiniz tarihi belirleyin ve yeniden adlandırın. Örneğin: dünkü yedeğimi yüklemek istiyorum. İlgili günün tarihini bulup yedeğin ismini “yedek123” olarak değiştiriyorum ve WhatsApp’ı yeniden kuruyorum ve yedekler kısmından “yedek123” isimli yedeği seçerek geri yüklemeyi başlatıyorum.

Güzel ama WhatsApp yeniden yükleme sırasında çok eski yedekleri göstermiyor, örneğin; 9 gün önceki konuşmaları nasıl geri alabilirim?Veritabanları” klasöründen geri yüklenmesini istediğiniz tarihli dosyayı seçin ve sonra tarihini gösteren sayıları kaldırın. Bu işlem, WhatsApp’ın düzenlediği sohbeti en yeni sohbet olarak tanımlamasına neden olacaktır.

Adım 4 – What’sApp’ı yeniden yükleyin

WhatsApp’ı tekrar indirin ve yükleme sırasında “Recover (Geri Yükleme)” seçeneğini seçin. Uygulama, önceki adımda açıklandığı gibi düzenlenen dosyayla gösterilen en son görüşmelerinizi alacaktır.

 

Gönderen: Hakan E. Deniz
daha fazla yazı

Yazar Hakkında

Konuk Yazar
Konuk Yazar

Daha Fazla Yazı
yorum yapın

Yorum Yok

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Yorum ekleyin

Bilgileriniz güvende! E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Diğer kişisel bilgileriniz üçüncü partilerle paylaşılmayacak.
* işaretli alanlar zorunludur.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.