Siber Uzay'ın Haber Platformu

H4cktimes Youtube Kanalı

Silinmiş WhatsApp mesajlarını geri getirme

3

WhatsApp günümüzün en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri. Bazen önem verdiğimiz mesajları bilerek veya yanlışlıkla silebiliyoruz. Bu uygulamada silinen verileri geri yüklememiz gerekirse ne yapmalıyız? Gerçek şu ki, WhatsApp mesaj alabilme yeteneği konusunda kısıtlamalara sahiptir.

Dolayısıyla, silinen iletiyi gerçekten kullanmanız gerekiyorsa, aşağıdaki ipuçlarını izleyerek daha iyi sonuç alabilirsiniz.

Uyarı: Metinlerin alınması için WhatsApp kaldırılmalıdır. Bu yüzden yedeklemelerinizi hazırlayın ve işinize başlayın. Sorumluluk kabul etmiyoruz. 🙂

1. Adım – Uygulamayı kaldırma

Mesajınız 24 saat içinde değiştirildiyse, uygulamayı kaldırıp yeniden yüklemeniz yeterlidir. Yeniden yükleme işlemi sırasındaki aşamalarda, mesajları geri yüklemenizi önerir. Sadece “Al (Geri Yükle)” seçeneğine dokunun. Alternatif herhangi bir uygulamanın yüklenmesi gerekmiyor.

2. Adım – Dosya Yöneticisini Kurun

WhatsApp’ı kaldırdıktan sonra “The File Manager” veya “Clean File Manager” gibi tam olarak sistem veri klasörlerine erişim sağlayan bir yazılıma ihtiyacımız olacak.

Uygulamanızı açın ve “Sistem belleği” veya “Dahili bellek” seçeneğini seçin. “WhatsApp” klasörüne gidin ve ardından “DataBases (Veritabanları)” üzerine dokunun; yedeklemelerin upload (yükleme) edilmeden önce saklandığı yer burasıdır. Ve yedeklerin adlandırılması tarihe göre gerçekleşir. Tarihsiz bir yedek görürseniz endişelenmeyin o da en son alınmış yedektir ve henüz isimlendirme yapılmamıştır.

3. Adım – Dosyaların adını değiştirme

Veritabanları” klasöründe barındırılan dosyalar ileti dizinlerinizle eşleşir. Bununla birlikte, geri yükleme yapılabilmesi için kayıtların adının değiştirilmesi gerekecektir.

WhatsApp’ı yeniden yüklediğiniz anda, sohbet geri yükleme önerilecek. Bu yüzden geri yüklenmesini istediğiniz tarihi belirleyin ve yeniden adlandırın. Örneğin: dünkü yedeğimi yüklemek istiyorum. İlgili günün tarihini bulup yedeğin ismini “yedek123” olarak değiştiriyorum ve WhatsApp’ı yeniden kuruyorum ve yedekler kısmından “yedek123” isimli yedeği seçerek geri yüklemeyi başlatıyorum.

Güzel ama WhatsApp yeniden yükleme sırasında çok eski yedekleri göstermiyor, örneğin; 9 gün önceki konuşmaları nasıl geri alabilirim?Veritabanları” klasöründen geri yüklenmesini istediğiniz tarihli dosyayı seçin ve sonra tarihini gösteren sayıları kaldırın. Bu işlem, WhatsApp’ın düzenlediği sohbeti en yeni sohbet olarak tanımlamasına neden olacaktır.

Adım 4 – What’sApp’ı yeniden yükleyin

WhatsApp’ı tekrar indirin ve yükleme sırasında “Recover (Geri Yükleme)” seçeneğini seçin. Uygulama, önceki adımda açıklandığı gibi düzenlenen dosyayla gösterilen en son görüşmelerinizi alacaktır.

 

Gönderen: Hakan E. Deniz

3 Yorum

  • alper özcan dedi ki:

    telefon değiştirdim whatsapı geri yüklediğimde yedeği buldu yüklerken yedekleme yüklenemiyor hatası verdi ve verilerim tüm gitti. yazdıklarınızın hepsini uyguladım ama hiç bir işe yaramadı. 08.11.2018 tarihli 234 mb lık bir yedek var bunu yüklemek istiyorum, diğer yedeklerin hepsini sildim yine olmuyor. silmiş olmama rağmen whatsap kendi yedeklediği 15.11.2018 tarihli son yedeği buluyor. yani tam bir fiyasko. 1.4 gb lık verilerim vardı hepsi gitti.

  • Yavuz selim aksu dedi ki:

    Peki yedekleme yapılmadıysa tekrar silinen mesajlar geri gelirmi

  • Ebrar kocak dedi ki:

    Fabrika ayarlarina dondurulmus telefondaki ses kayitlarina ve mesajlara ulasmak mumkunmu?yardimci olurmusunuz

Yorum Bırak

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.