Türk Güvenliği vs SEA

Türk Güvenliği vs SEA
Temmuz 12 22:36 2015 Yazıyı Yazdır

Merhaba Değerli Okuyucularımız.

Yazarlarımızdan Onur Oktay’ın yazmış olduğu SEA Dosyası makalesine ziyaretlerimizden gelen bir yorum üzerine bu küçük röportajı okuyor olacaksınız.

yorumm

Belki duyan veya inceleyenleriniz olmuştur yaklaşık iki yıl önce Türk Güvenliği hacker grubu SEA’yı hacklemişti. Okuyucumuzun yorumu üzerine ben de Türk Güvenliği grubuyla görüşerek SEA’nın hackleniş hikayesi hakkında bilgilerine müracaat ederek birinci ağızdan sizlere ulaştırıyorum.

Öncelikle Türk Güvenliği‘nin referanslarla dolu resmi Wikipedia sayfasından grup hakkında ve nereleri hack ettikleri bilgisi yer almaktadır.

Bu kadar özet bilgiden sonrabir de onlardan dinleyelim isterseniz… (Yazıda hiçbir düzenleme yapılmadan birinci ağızdan sizlere ulaştırıyoruz.) 

Anonymous ile işbirliği ile Türkiye Cumhuriyeti hükümet sitelerine yönelik saldırılarda bulundular. Bunun üzerine kendilerini Twitter üzerinden tmesaj atarak açıkcası ehdit ettik. Daha sonra kendileri bize Gmail üzerinden ulaşarak korktuklarını, bizimle uğraşmak istemediklerini açıkça söylediler. Hükümetin ise meşru olmadığını söylediler. Biz kendilerine ülkemizi Esad ile karıştırmamalarını, bizde seçimin nasıl olduğunu güzel bir dille anlattık.

tg1

Daha sonra uzunca bi süre yaklaşık 6 ay uslu durdular. Bir gün ülkemizin başbakanlık sitelerine yönelik phishing saldırıları gerçekleştirdiklerinde artık sabrımız taşmıştı.

3-4 gün uğraştıktan sonra, SEA’nın ISS firmasının sistemlerine girdik. Sonraki aşama daha uzun sürdü çünkü Hostkey firmasında barınıyorlardı ve Rusya’nın en büyük hosting firmalarından biriydi. Aylık 600-900 Euro gibi ödeme yapıyor olmarı da kafamızda soru işareti bıraktı. Sonrası malum zaten, tüm sitelerini deface ettik ve tüm hosting bilgilerini çektik. Ancak Zone-H sitesindeki bir problemden ötürü ana sitelerine (www.sea.sy) mirror alamadık. Biz de bunun yerine leaks.sea.sy sub-domain adreslerine mirror aldık. Daha sonra seviyesizliklerini umduğumuz gibi belli ederek, “ana sitemizi hackleyemediler” dediler.

Biz de bunun üzerine aşağıdaki ekran görüntüsünü resmi Twitter sayfamızdan paylaştık:

tg2

Bu da Google’ın önbelleğinin ekran görüntüsü:

tg3

 

Zone-H mirror linkine buradan ulaşabilirsiniz: http://www.zone-h.org/mirror/id/21545300

Kendileri daha sonra, “Hostingimizi sağlama aldıktan sonra bir daha bekleriz” dediler. Biz de “Vaktimiz olursa kendilerine tekrar uğrayacağız 😉 dedik.
Ki uğradılar da.. SEA’nın ISS firmasının ticket sistemine sızarak yazışmalarını okumayı başarmışlardır.

11733783_1131870353495960_1608326113_o

 

NOT 1: Röportajda hiçbir düzenleme yapılmamıştır.

NOT 2: Yakında Türk Güvenliği hacker grubu ile yapacağımız radyo yayınında canlı olarak röportaj yapılacaktır. Bizi takip etmeye devam edin 🙂

daha fazla yazı

Yazar Hakkında

İsmail Saygılı
İsmail Saygılı

1998 yılında bilgisayarla tanışan İsmail Saygılı, 2000 yılından bu yana aktif olarak siber dünyada rol almaktadır. 2010 yılına kadar ki süreçte Black Hat tarafında kendisini geliştirmiştir. Üniversite eğitimini uçak teknolojisi üzerine alan Saygılı, 2010 yılından sonra profesyonel olarak siber güvenlik sektöründe çalışmakta ve bu konuda çeşitli eğitimler de vererek sektöre aranılan personeller kazandırmaktadır. Ayrıca kendi blogunda kişisel bilgi ve tecrübelerini makaleler yazarak okuyucularına aktarıyor.

Daha Fazla Yazı
yorum yapın

2 Yorum

 1. Ensar Canbay
  Ekim 06, 13:17 #1 Ensar Canbay

  Türk Güvenliği’nin Eline Sağlık 🙂 Allah Yardımcıları Olsun 🙂

  Reply to this comment
 2. SepuLtura
  Kasım 06, 08:10 #2 SepuLtura

  Ben Buraya TÜRK KARDEŞLERİMİ AZERİ KRDŞ LERİMİ korumaya geldım yaşım 11Buçuk Ama çok düşünceli bir cocugum TÜRKİYE YE atar yapan pkk [deaş] bunlar dan israilden bize yapılan terbiyesizlikden korumaya geldım ama sımdı dıyeceksınızkı biz zaten koruyoruz ama ben yınede gücümüzü gosterelim dedım …SAYGILARIMLA MEHMET…

  Reply to this comment

Yorum ekleyin

Bilgileriniz güvende! E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Diğer kişisel bilgileriniz üçüncü partilerle paylaşılmayacak.
* işaretli alanlar zorunludur.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.