Siber Uzay'ın Haber Platformu

H4cktimes Youtube Kanalı

22 Yaşındaki Öğrenci Cyber Stalking Yaptığı Gerekçesiyle Tutuklandı

0

Hindistan’daki ACJ Bose College‘da ikinci sınıf öğrencisi olan Kishan isimli genç, cyber stalking yaptığı gerekçesiyle tutuklandı. Tiljala bölgesinde yaşayan bir kız öğrencinin Facebook hesabını ele geçirip stalklayan Kishan, ilk olarak kurbanın hesabını Temmuz ayında hacklemiş.

Hacker’ın, hesaba ait parolayı değiştirmesi sebebiyle kurban, kendisine sunulan yönlendirmelerin ardından, yeni bir Facebook hesabı açmış. Yeni hesabın açılmasıyla birlikte hackerın, her iki hesap üzerinden de kızın arkadaşlarına müstehcen fotoğraflar göndermesi üzerine kız ve ailesi konuyla ilgili olarak suç duyurusunda bulunmuş.

Hacker, sadece kızın hesabını stalklamakla kalmayıp, müstehcen fotoğraflar göndermiş ve 120 usd karşılığında bu duruma bir son vereceğini belirtmiş olması sebebiyle daha ağır bir cezaya çarptırılmış durumda. Ancak yaşanan bu olay, sadece stalklamak maksadıyla bir başka hesaba yetkisiz erişimin sağlanmasının dahi önemli ölçüde suç unsuru oluşturduğunu da bir kere daha gözler önüne seriyor.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0

Yorum Bırak

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.