22 Yaşındaki Öğrenci Cyber Stalking Yaptığı Gerekçesiyle Tutuklandı

22 Yaşındaki Öğrenci Cyber Stalking Yaptığı Gerekçesiyle Tutuklandı
Kasım 09 11:09 2016 Yazıyı Yazdır

Hindistan’daki ACJ Bose College‘da ikinci sınıf öğrencisi olan Kishan isimli genç, cyber stalking yaptığı gerekçesiyle tutuklandı. Tiljala bölgesinde yaşayan bir kız öğrencinin Facebook hesabını ele geçirip stalklayan Kishan, ilk olarak kurbanın hesabını Temmuz ayında hacklemiş.

Hacker’ın, hesaba ait parolayı değiştirmesi sebebiyle kurban, kendisine sunulan yönlendirmelerin ardından, yeni bir Facebook hesabı açmış. Yeni hesabın açılmasıyla birlikte hackerın, her iki hesap üzerinden de kızın arkadaşlarına müstehcen fotoğraflar göndermesi üzerine kız ve ailesi konuyla ilgili olarak suç duyurusunda bulunmuş.

Hacker, sadece kızın hesabını stalklamakla kalmayıp, müstehcen fotoğraflar göndermiş ve 120 usd karşılığında bu duruma bir son vereceğini belirtmiş olması sebebiyle daha ağır bir cezaya çarptırılmış durumda. Ancak yaşanan bu olay, sadece stalklamak maksadıyla bir başka hesaba yetkisiz erişimin sağlanmasının dahi önemli ölçüde suç unsuru oluşturduğunu da bir kere daha gözler önüne seriyor.

daha fazla yazı

Yazar Hakkında

Atalay Keleştemur
Atalay Keleştemur

Atalay Keleştemur, siber istihbarat analisti ve PHP güvenlik uzmanı olarak görev yapmaktadır. Linux ve özgür yazılım gönüllüsüdür. Çeşitli kurumlarda sistem yöneticisi ve yazılım geliştiricisi olarak çalışmıştır. Siber İstihbarat isimli kitabın yazarıdır.

Daha Fazla Yazı
yorum yapın

Yorum Yok

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Yorum ekleyin

Bilgileriniz güvende! E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Diğer kişisel bilgileriniz üçüncü partilerle paylaşılmayacak.
* işaretli alanlar zorunludur.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.