Siber Uzay'ın Haber Platformu

H4cktimes Youtube Kanalı

ABD’den Siber Güvenliğe 19 Milyar USD Bütçe

0

Dünyanın artık yeni korkusu olan siber saldırılar hükümetleri bu alana yatırım yapmaya zorluyor. Saldırılar karşısında zarar almak istemeyen hükümetler siber güvenlik için de yatırım yapmak zorundalar.

Siber saldırılar çok düşük bütçe desteği ile ülkelerde yaşamı durdurabiliyor ve yatırım yapmayan ülkeler milyarlarca dolar kayıplar yaşıyor. ABD siber saldırıları karşısında büyük bir hedef konumunda.. ABD’nin özel birimlerine yapılan bazı saldırılarda paradan daha önemli hassas bilgiler ele geçirildi. Entertaiment gibi büyük bir firma bile milyarlarca dolar ülkesi için kazanç sağlarken yapılan saldırılarda varlıklarına sahip çıkamadı. Bu da zararın çok büyüt boyutlarda olabileceğini olduğunu gösterdi.

senato

ABD Başkanı Obama senatodan 19 milyar dolar bütçe isteyecek. Bu da ABD’nin bir yıl içinde siber güvenliğe yaptığı yatırımın %33 arttığını gösteriyor. ABD’nin bazı kamu kuruluşlarında veri aktarımı hala disketle gerçekleşiyor. 19 milyar dolardan kamu kuruluşlarına da pay düşeceğini belirtiliyor.

ABD’ye yapılan saldırılar gösteriyor ki son dönemlerde ülkede oldukça maddi ve bilgi hırsızlığı yaşandı. Obama senatodan alacağı kararı bekliyor.

Son zamanlarda ülkemizede yapılan bu saldırılarda bizimde bu alana yatırım yapmamız gerektiğini açıkça gösterdi.

Yorum Bırak

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.