Siber Uzay'ın Haber Platformu

H4cktimes Youtube Kanalı

ABD, Suriye Elektronik Ordusu’na Dava Açtı

0

ABD, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed için çalışan hacker grubu Suriye Elektronik Ordusu (SEA) grubundan üç kişiyi “bilgisayar korsanlığıyla bağlantılı komple teorileri” sebebiyle dava açtı.

Bakanlığın yaptığı açıklamada, SEA’nın eski veya hala üyeleri olabileceği düşünüldüğü Suriye asıllı 22 yaşındaki Ahmet Ömer Ağa ile 27 yaşındaki Firas Dardar hakkında “asılsız terör ihbarı, bilgisayara izinsiz erişim, müdahale ile depolanmış verilere illegal erişim” suçlamaları ile Virginia bölge mahkemesine suç duyusunda bulunulduğu kaydedildi. Firas Dardar’ın FBI’da arananlar listesinde de olduğunu söylemekte fayda var.

Diğer Suriye vatandaşı 36 yaşındaki Pierre Romar‘a da “bilgisayara yetkisiz erişim, şantaj ve dolandırıcılık” olaylarıyla ayrıca dava açıldığı söylendi. Ağa ve Dardar Suriye’de , Romar’ın ise Almanya’da yaşadığı belirtildi.

FBI’DAN 100 BİN DOLAR ÖDÜL

FBI, Ağa ve Dardar’ı siber suçlar listesinde üst sıralara taşıdı. FBI’ın açıklamasında, şahısların tutuklanmasına faydalı olabilecek bilgiler verene 100 bin dolar ödül vereceği söylendi.

Yorum Bırak

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.