ADEO, Siber Güvenlik ve Adli Bilişim Uzmanları Yetiştirecek

ADEO, Siber Güvenlik ve Adli Bilişim Uzmanları Yetiştirecek
Mart 05 15:26 2015 Yazıyı Yazdır

Siber Güvenlik Kurulu tarafından kabul edilen “Ulusal Siber Güvenlik Stratejisi ve 2013-2014 Eylem Planı” kapsamında artık bütün kurumların Siber Olaylara Müdahale Ekipleri (SOME) kurmaları gerekmekte.

ADEO‘nun başlattığı IWS (Intern & Work @ Security) isimli staj ve kariyer programında bu ekiplerin eğitilmesini ve ekiplere siber olaylar sırasında gerekli olacak tüm rehberlik hizmetini vermeyi hedefliyor.. Siber Güvenlik ve Adli Bilişim alanlarına ilgi duyan bütün üniversite öğrencileri bu programa katılabilecek!

IWS programı; SOME, Beyaz Şapkalı Hacker ve Adli Bilişim uzmanları yetiştirmeye yönelik kapsamlı bir program..

Üniversite öğrencileri ADEO’nun IWS programına http://intern.adeo.com.tr/ adresinden 16 Mart 2015 tarihine kadar başvuru yapabilecekler.

İlk yazılı sınav 21 Mart 2015 tarihinde ADEO’nun İstanbul ofisinde gerçekleşecek, yazılı sınavda %70 oranında başarılı olan tüm öğrenciler bir sonraki aşama yani uygulama sınavına girmeye hak kazanacaklar. Uygulama sınavından %85 oranında başarılı olan öğrenciler mülakata çağırılarak ADEO’nun IWS programına katılmaya hak kazanacaklar.

IWS Programında Neler Olacak ?

IWS programına katılan öğrenciler Siber Güvenlik ve Adli Bilişim konusunda uzman eğitimler ile birlikte 3 ay sürecek staj boyunca teorik ve pratik eğitim alacaklar.

IWS Programını Tamamlayanları Neler Bekliyor ?

Staj sürecinin sonunda ayrıyetten kendini kanıtlayan öğrenciler ise ADEO’nun Siber Güvenlik ve/veya Adli Bilişim departmanlarında kariyerlerine devam etme şansı yakalamış olacak!

7b1de7b2837a196a8b2b633258f18d31ADEO Ankara Ofisi Genel Müdürü Halil Öztürkci konuyla ilgili olarak “ADEO olarak hali hazırda hem Türkiye’de hem de yurtdışında birçok ülkede hizmet verdik. Devam eden projelerimize bir yenisini ekleyerek, Adli Bilişim ve Siber Güvenlik konularına ilgi duyan üniversite öğrencileri için IWS programını başlatıyoruz. Sahip olduğumuz iş modelinden kaynaklı Türkiye’nin önde gelen Adli Bilişim ve Siber Olaylara Müdahale uzmanları ile Siber Güvenlik uzmanları yetişmesi için öncü olmak istiyoruz. Özellikle de bu konulara ilgi duyan ve kariyer hedefleyen üniversite öğrencileri için IWS programı büyük bir fırsat. Bölüm fark etmeksizin tüm başvuruları değerlendirmeye alacağız.” şeklinde konuştu.

daha fazla yazı

Yazar Hakkında

Hakkı Yüce
Hakkı Yüce

Bilgisayar ile tanışmam 1999 yılında oldu, 2000’li yılların başlarında strateji oyunlarıyla (abimin oyun zevkine göre tabii (: ) vakit geçirdikten sonra .. 2007 yılında yazılım geliştirmeye merak sardım. 3 yıl basit game mode programlamalarıyla uğraştıktan sonra 2010 yılında yazılım geliştirme konusunda kendimi geliştirip daha profesyonel çalışmalar ile uğraşmaya başladım .. Bununla birlikte genç yaşlarda bilgisayarlarla uğraşan her gençte olduğu gibi hacking konusunada merak sardım .. Siber güvenlik konusunda araştırmalar yaparak kendimi geliştirmeye başladım .. Yazılım ve Siber Güvenlik konusunda araştırmalar yapmaya ve kendimi geliştirmeye devam ediyorum.

Daha Fazla Yazı
yorum yapın

Yorum Yok

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Yorum ekleyin

Bilgileriniz güvende! E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Diğer kişisel bilgileriniz üçüncü partilerle paylaşılmayacak.
* işaretli alanlar zorunludur.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.