Siber Güvenlik

Android Sandbox Sample’larını Dünyaya Açıyor!

1 dakikada okunur

Baliç Bilişim’in 2-3 yıldır üzerinde çalıştığı Android Sandbox projesi bundan sonra 2-3 aylık periyotlarla kendilerine gönderilen samplelarını arşiv olarak yayınlamaya başlayacak.

Android Sandbox, mobil uygulamaların statik ve dinamik analizlerini yaparak gönderilen uygulamanın zararlı yazılım olup olmadığını, zararlı yazılım ise ne tür faaliyetler gerçekleştirdiği hakkında detaylı bir rapor oluşturuyor.

Bu rapora hem web üzerinden erişebiliyorsunuz hemde pdf formatında çıktısını alabiliyorsunuz. Şuan veritabanında 200 binden fazla zararlı yazılımın imzası bulunan Android Sandbox özellikle Rusya, Amerika ve Koreden oldukça talep görmekte.

 

Kaynakça: http://www.androidsandbox.net/

yazar hakkında
Bilgisayar programcılığı okurken open-source software&operation system, bilgi güvenliği, siber güvenlik konularıyla ilgilenmeye başladım ve bunların kapsamında kendi blogumda paylaşımlar yapmaktayım. H4cktimes’da gündemin en güncel konularını okuyucularımıza ulaştırmaya çalışacağım.
Bunlar ilgini çekebilir
Siber Güvenlik

ESET'ten Ücretsiz Siber Güvenlik Eğitimi

1 dakikada okunur
Geçirdiğimiz bu süreç içerisinde fark ettiğiniz gibi uzaktan çalışma, işinize ve çalışanlarınıza operasyonel esneklik sağlıyor. Ancak bildiğiniz gibi, bazı zorlukları da var;…
Siber Güvenlik

Oltalama Saldırılarından Korunmak için Çalışanlarınızın Bilmesi Gereken 12 Şey

7 dakikada okunur
Oltalama (phishing) saldırıları, bireyler ve kurumlar için büyük bir risk oluşturan yaygın bir sorundur. Dünyaca ünlü; BT, finans, İK, müşteri hizmetleri ve…
Siber Güvenlik

Veri Kurtarma Hakkında Doğru Bilinen 5 Yanlış

3 dakikada okunur
CİHAZLARIN BOZULMASINA VE VERİ KAYIPLARINA NEDEN OLAN YANLIŞLAR! 2012 yılından beri %400 artış gösteren veri kaybı hacmi ve her hafta yüz binlerce…
Siber güvenlik dünyasındaki gelişmeleri takip edin.
Verinizi gizli tutuyoruz ve sadece bu servisi imkanlı kılan üçüncü partiler ile paylaşıyoruz. Gizlilik Politikamızı okuyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.