Siber Güvenlik

Ankara Siber Güvenlik Buluşması Düzenlendi!

1 dakikada okunur

Alper Başaran tarafından organize edilen Ankara Siber Güvenlik Buluşmaları’nın beşincisi H4cktimes’ın desteğiyle düzenlendi.

Buluşmaya siber güvenlik alanında uzman ve tanınmış kişiler ve öğrenciler katıldı.
Sektörün önde gelen isimlerin, bu alanda çalışanların ve siber güvenlik konusuna meraklı herkesin bir araya gelerek güncel konuları konuşmalarını, teknik konularda görüş almalarını ve birbirlerini tanımalarını amaçlayan buluşma Ankamall Alışveriş Merkezi’nde düzenlendi.

Konuşulan konular arasında öne çıkanlar şunlardı;

– Siber güvenlik konusunda hukuki düzenlemelerin yeniden gözden geçirilmesi gerektiği ve bu alanda uzmanlaşmış bilirkişi ve avukat ihtiyacı.

– Sızma testi ve bilgi güvenliği sektöründe faaliyet gösteren teknik olarak yetersiz firmaların oluşturduğu riskler.

– Siber Güvenlik Seferberliği girişimi ve bu çerçevede güvenlik uzmanlarının tespit ettikleri açıklıkları bildirebilecekleri bir platform oluşturulması.

– TSE tarafından düzenlenen Beyaz Şapkalı Hacker eğitimleri ve sertifika sınavları.

– TÜTEV Linux topluluğunun faaliyetleri

– ADEO şirketinin siber güvenlik alanında yürüttüğü araştırmalar

– BTUNE A.Ş. ekibi tarafından geliştirilmekte olan milli siber güvenlik çözümleri Cryptolocker tehdidi ve yeni türevinin algoritması

– Son zamanlarda yaşanan önemli siber saldırılar, uluslararası düzeyde yürütülen operasyonlar ve çeşitli siber suç örnekleri de ele alındı.

Ankara Siber Güvenlik Buluşmaları her ay düzenlenmeye devam edecek. Bir sonraki buluşmanın bilgileri için H4cktimes sitesini ve sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.

Bunlar ilgini çekebilir
Siber Güvenlik

Oltalama Saldırılarından Korunmak için Çalışanlarınızın Bilmesi Gereken 12 Şey

7 dakikada okunur
Oltalama (phishing) saldırıları, bireyler ve kurumlar için büyük bir risk oluşturan yaygın bir sorundur. Dünyaca ünlü; BT, finans, İK, müşteri hizmetleri ve…
Siber Güvenlik

Veri Kurtarma Hakkında Doğru Bilinen 5 Yanlış

3 dakikada okunur
CİHAZLARIN BOZULMASINA VE VERİ KAYIPLARINA NEDEN OLAN YANLIŞLAR! 2012 yılından beri %400 artış gösteren veri kaybı hacmi ve her hafta yüz binlerce…
Siber Güvenlik

Pandemi Döneminde Siber Güvenliğin Can Simidi Çok Faktörlü Koruma ve DLP Oldu

3 dakikada okunur
Siber güvenlik kuruluşu ESET, Türkiye’de yılın ilk beş ayında şirketlerdeki siber güvenlik eğilimlerini mercek altına aldı. Pandemi döneminin de dahil olduğu bu…
Siber güvenlik dünyasındaki gelişmeleri takip edin.
Verinizi gizli tutuyoruz ve sadece bu servisi imkanlı kılan üçüncü partiler ile paylaşıyoruz. Gizlilik Politikamızı okuyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.