Siber Uzay'ın Haber Platformu

H4cktimes Youtube Kanalı

Ankara Siber Güvenlik Buluşması Düzenlendi!

0

Alper Başaran tarafından organize edilen Ankara Siber Güvenlik Buluşmaları’nın beşincisi H4cktimes’ın desteğiyle düzenlendi.

Buluşmaya siber güvenlik alanında uzman ve tanınmış kişiler ve öğrenciler katıldı.
Sektörün önde gelen isimlerin, bu alanda çalışanların ve siber güvenlik konusuna meraklı herkesin bir araya gelerek güncel konuları konuşmalarını, teknik konularda görüş almalarını ve birbirlerini tanımalarını amaçlayan buluşma Ankamall Alışveriş Merkezi’nde düzenlendi.

Konuşulan konular arasında öne çıkanlar şunlardı;

– Siber güvenlik konusunda hukuki düzenlemelerin yeniden gözden geçirilmesi gerektiği ve bu alanda uzmanlaşmış bilirkişi ve avukat ihtiyacı.

– Sızma testi ve bilgi güvenliği sektöründe faaliyet gösteren teknik olarak yetersiz firmaların oluşturduğu riskler.

– Siber Güvenlik Seferberliği girişimi ve bu çerçevede güvenlik uzmanlarının tespit ettikleri açıklıkları bildirebilecekleri bir platform oluşturulması.

– TSE tarafından düzenlenen Beyaz Şapkalı Hacker eğitimleri ve sertifika sınavları.

– TÜTEV Linux topluluğunun faaliyetleri

– ADEO şirketinin siber güvenlik alanında yürüttüğü araştırmalar

– BTUNE A.Ş. ekibi tarafından geliştirilmekte olan milli siber güvenlik çözümleri Cryptolocker tehdidi ve yeni türevinin algoritması

– Son zamanlarda yaşanan önemli siber saldırılar, uluslararası düzeyde yürütülen operasyonlar ve çeşitli siber suç örnekleri de ele alındı.

Ankara Siber Güvenlik Buluşmaları her ay düzenlenmeye devam edecek. Bir sonraki buluşmanın bilgileri için H4cktimes sitesini ve sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.

Yorum Bırak

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.