Comodo CEO’sundan Türkiye Siber Güvenlik Değerlendirmesi

Comodo CEO’sundan Türkiye Siber Güvenlik Değerlendirmesi
Aralık 14 12:54 2015 Yazıyı Yazdır

Siber güvenlik uzmanlarından Melih Abdülhayoğlu ülkelerin kendilerini korumaları gereken alanlardan birinin de siber güvenlik olduğunu vurguladı. “Türkiye olarak siber güvenlikte çok açığımız var.” dedi.

Antakya’lı Melih Abdülhayoğlu, 18 yaşında Türkiye’den ayrılıp dünyanın büyük siber güvenlik şirketlerinden biri olan Comodo‘nun patronu olarak geri döndü. Yaptığı açıklamalarda Türkiye’nin siber güvenlik noktasında eksik olduğunu ve siber ordunun olması gerektiğini söyledi.

TÜRKİYE KASPERSKY İLE KORUNAMAZ, SAÇMALIK

Türkiye’nin siber güvenlikte karnesi nasıl sorusuna, Türkiye’nin karnesi bile yok. Dünya’ya bakın artık internet devrimindeyiz. Savaşlar eskiden karada, denizde, havada olurdu. Buna en son uzay eklendi. En yenisi ise şuan siber alan. Ülkelerin kendilerini koruması gereken 5 alandan biride siber dünya. Türkiye’de çok fazla siber güvenlik açığımız var.

Peki Türk siber ordusu nerede? sorusuna cevap olarak da; “Kaspersky kullanarak Türkiye korunamaz. Bu saçmalıktan ibaret, Kaspersky bir Rus şirketidir, devletiyle bilgi paylaşmaktadır ve zorundadır. Her şirket ülkesinin devletiyle çalışmak zorundadır. Bitti.

Abdülhayaloğlu’nun bu keskin ifadeleri umarız artık dikkat çekmiştir ve ülkemizde de daha köklü bir siber güvenlik olgusuna başlangıç yapılır.

daha fazla yazı

Yazar Hakkında

Hakan Şan
Hakan Şan

Süleyman Demirel Üniversitesi 2. Sınıf Bilgisayar Mühendisliği öğrencisiyim. Network, Siber Güvenlik ve Programlama dilleriyle ilgileniyorum. Başta anlamsız gelen kara kutu eve geldiğinde mesleğimi orta okulda okuduğum zamanlarda bir haberde geçen bir siber olaydan etkilenerek alanımı seçerek o günden beri bu konuda araştırmaya ve öğrenmeye devam ediyorum. Şu sıralar Java, Data Struct gibi konularla ilgilensemde genel olarak kalan zamanımı Network öğrenerek ve çeşitli Linux dağıtımlarını deneyerek geçiriyorum.

Daha Fazla Yazı
yorum yapın

Yorum Yok

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Yorum ekleyin

Bilgileriniz güvende! E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Diğer kişisel bilgileriniz üçüncü partilerle paylaşılmayacak.
* işaretli alanlar zorunludur.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.