CypSec 2015 – Siber Güvenlik Konferansı

CypSec 2015 – Siber Güvenlik Konferansı
Ocak 13 08:56 2015 Yazıyı Yazdır

İlk olarak 26 Nisan 2013 yılında Kıbrıs’ta düzenlenen ve Can Yıldızlı, Fatih Özavcı, Ozan Uça , Hamza Şamlıoğlu gibi sektörün uzmanlarının da konuşmacı olarak katıldığı ve her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen, “Cypsec Uluslararası Hacking Konferansı” Nisan 2015’te tekrar düzenlenecek.

Konferansın resmi internet sitesi cypsec.org üzerinden canlı izlenmesine de olanak sağlayan Cypsec organizasyonu, geçmiş yıllarda Hacker’ların ve Siber Güvenlik Uzmanlarının bilgi ve tecrübelerini sektöre kazandırdı.

2015 yılında yeni konuşmacılar, sektörel sıcak konular ve ülkelerin siber güvenlik stratejilerini yenilikçi bir yaklaşımla sunacak. 2014’te yaşanan siber güvenlik ihlallerinin, Amerika, Çin başta olmak üzere ülkelerin siber casusluk, siber espionaj, siber ajan yetiştirme programları geniş bir değerlendirmesi yapılacak.

Türkiye’nin ulusal siber güvenlik stratejisi, eylem planı ve siber ordu programlarına yönelik en güncel bilgilere yetkili ağızlardan açıklık getirilecek.

CypSec organizasyonu Yürütme Genel Koordinatörü Kasım Erkan’ın yaptığı açıklamaya göre CypSec’15 ‘te konferans için ilk olacak olan Hackerların ve Güvenlik uzmanlarının birbiriyle yarışacağı ve Finale kalanın sürpriz hediye ile ödüllendirileceği CTF (Capture the Flag) yarışması ve 1 gün boyunca sürecek olan çeşitli eğitimler düzenlenecek.

Ayrıca geçmiş senelerdeki sunumlara,fotoğraflara ve videolara cypsec.org/arsiv/ üzerinden erişebilirsiniz.

daha fazla yazı

Yazar Hakkında

Kübra Saygılı
Kübra Saygılı

Bilgisayar programcılığı okurken open-source software&operation system, bilgi güvenliği, siber güvenlik konularıyla ilgilenmeye başladım ve bunların kapsamında kendi blogumda paylaşımlar yapmaktayım. H4cktimes’da gündemin en güncel konularını okuyucularımıza ulaştırmaya çalışacağım.

Daha Fazla Yazı
yorum yapın

Yorum Yok

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Yorum ekleyin

Bilgileriniz güvende! E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Diğer kişisel bilgileriniz üçüncü partilerle paylaşılmayacak.
* işaretli alanlar zorunludur.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.