Siber Güvenlik

CypSec 2015 – Siber Güvenlik Konferansı

1 dakikada okunur

İlk olarak 26 Nisan 2013 yılında Kıbrıs’ta düzenlenen ve Can Yıldızlı, Fatih Özavcı, Ozan Uça , Hamza Şamlıoğlu gibi sektörün uzmanlarının da konuşmacı olarak katıldığı ve her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen, “Cypsec Uluslararası Hacking Konferansı” Nisan 2015’te tekrar düzenlenecek.

Konferansın resmi internet sitesi cypsec.org üzerinden canlı izlenmesine de olanak sağlayan Cypsec organizasyonu, geçmiş yıllarda Hacker’ların ve Siber Güvenlik Uzmanlarının bilgi ve tecrübelerini sektöre kazandırdı.

2015 yılında yeni konuşmacılar, sektörel sıcak konular ve ülkelerin siber güvenlik stratejilerini yenilikçi bir yaklaşımla sunacak. 2014’te yaşanan siber güvenlik ihlallerinin, Amerika, Çin başta olmak üzere ülkelerin siber casusluk, siber espionaj, siber ajan yetiştirme programları geniş bir değerlendirmesi yapılacak.

Türkiye’nin ulusal siber güvenlik stratejisi, eylem planı ve siber ordu programlarına yönelik en güncel bilgilere yetkili ağızlardan açıklık getirilecek.

CypSec organizasyonu Yürütme Genel Koordinatörü Kasım Erkan’ın yaptığı açıklamaya göre CypSec’15 ‘te konferans için ilk olacak olan Hackerların ve Güvenlik uzmanlarının birbiriyle yarışacağı ve Finale kalanın sürpriz hediye ile ödüllendirileceği CTF (Capture the Flag) yarışması ve 1 gün boyunca sürecek olan çeşitli eğitimler düzenlenecek.

Ayrıca geçmiş senelerdeki sunumlara,fotoğraflara ve videolara cypsec.org/arsiv/ üzerinden erişebilirsiniz.

yazar hakkında
Bilgisayar programcılığı okurken open-source software&operation system, bilgi güvenliği, siber güvenlik konularıyla ilgilenmeye başladım ve bunların kapsamında kendi blogumda paylaşımlar yapmaktayım. H4cktimes’da gündemin en güncel konularını okuyucularımıza ulaştırmaya çalışacağım.
Bunlar ilgini çekebilir
Siber Güvenlik

850.000'den Fazla Web Sitesi Hala eski TLS 1.0 ve 1.1 Protokollerini Kullanıyor

1 dakikada okunur
Bu aydan itibaren TLS 1.0 ve 1.1 kullanarak HTTPS sitelerine erişimi engelleyecek web tarayıcıları 850.000’den fazla web sitesi (hala) bilinen büyük web…
Siber GüvenlikSiber Saldırılar

Siber Zorbalar için Ünlü Olmanız Gerekmiyor

2 dakikada okunur
Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de dönem dönem ünlü isimlerin özel fotoğraflarının ele geçirildiği ve izinsiz olarak paylaşıldığı olaylara rastlamak mümkün. Kullanıcıların bulut…
Siber Güvenlik

Picus Yeniden Gartner Raporunda Yer Aldı

4 dakikada okunur
“Market Guide for Vulnerability Assessment” raporunda BAS (Breach and Attack Simulation) çözümlerinin zafiyet yönetimi süreçlerinde kritik bir rol oynamaya başladığını vurgulayan Gartner,…
Siber güvenlik dünyasındaki gelişmeleri takip edin.
Verinizi gizli tutuyoruz ve sadece bu servisi imkanlı kılan üçüncü partiler ile paylaşıyoruz. Gizlilik Politikamızı okuyun.

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.