Siber Uzay'ın Haber Platformu

H4cktimes Youtube Kanalı

CypSec 2015 – Siber Güvenlik Konferansı

1

İlk olarak 26 Nisan 2013 yılında Kıbrıs’ta düzenlenen ve Can Yıldızlı, Fatih Özavcı, Ozan Uça , Hamza Şamlıoğlu gibi sektörün uzmanlarının da konuşmacı olarak katıldığı ve her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen, “Cypsec Uluslararası Hacking Konferansı” Nisan 2015’te tekrar düzenlenecek.

Konferansın resmi internet sitesi cypsec.org üzerinden canlı izlenmesine de olanak sağlayan Cypsec organizasyonu, geçmiş yıllarda Hacker’ların ve Siber Güvenlik Uzmanlarının bilgi ve tecrübelerini sektöre kazandırdı.

2015 yılında yeni konuşmacılar, sektörel sıcak konular ve ülkelerin siber güvenlik stratejilerini yenilikçi bir yaklaşımla sunacak. 2014’te yaşanan siber güvenlik ihlallerinin, Amerika, Çin başta olmak üzere ülkelerin siber casusluk, siber espionaj, siber ajan yetiştirme programları geniş bir değerlendirmesi yapılacak.

Türkiye’nin ulusal siber güvenlik stratejisi, eylem planı ve siber ordu programlarına yönelik en güncel bilgilere yetkili ağızlardan açıklık getirilecek.

CypSec organizasyonu Yürütme Genel Koordinatörü Kasım Erkan’ın yaptığı açıklamaya göre CypSec’15 ‘te konferans için ilk olacak olan Hackerların ve Güvenlik uzmanlarının birbiriyle yarışacağı ve Finale kalanın sürpriz hediye ile ödüllendirileceği CTF (Capture the Flag) yarışması ve 1 gün boyunca sürecek olan çeşitli eğitimler düzenlenecek.

Ayrıca geçmiş senelerdeki sunumlara,fotoğraflara ve videolara cypsec.org/arsiv/ üzerinden erişebilirsiniz.

1 Yorum

 • hacktor dedi ki:

  2015 den beri sürekli olarak katıldığım ama bu yıl iptal edildiğini öğrenince buna çok üzüldüğüm neden diye sorduğum ama kimseden cevap alamadığım bir durum.
  2015 deki konferansın video kaydı bile var bende
  bahri çalışkan
  oya doymaz
  eriş bilgin
  orkun arkasiadis
  mustafa hancıoğlu
  feride dereli
  daha bir dünya adam
  umarım yeniden yapılır

Yorum Bırak

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.