Devlet Genç Girişimcileri Cesaretlendirecek Teşvikler Sağlıyor

Devlet Genç Girişimcileri Cesaretlendirecek Teşvikler Sağlıyor
Mayıs 09 08:12 2016 Yazıyı Yazdır

2. IPFYE Business Forum‘da Bilgi Üniversitesi öğrencileri ile girişimcilik ve inovasyon üzerine konuşan İnternet Geliştirme Kurulu Başkanı Serhat Özeren, “Yapacağınız işlerin mutlaka yenilikçi bir anlayışla ortaya konması, anlaşılır ve talep edilir bir ürün olması gerekiyor. Birçok bakanlık ve kamu kurumları gençleri cesaretlendirecek çok önemli teşvikler sağlıyor. Mutlaka araştırın ve faydalanın” dedi.

Serhat Özeren, Uluslararası Genç Girişimciler Platformu ve İstanbul Bilgi Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen 2. IPFYE Business Forum’da üniversite öğrencileri ile bir araya geldi. Girişimcilik ve inovasyon üzerine keyifli bir söyleşi gerçekleştiren, tecrübelerini üniversiteli genç girişimciler ile paylaşan Özeren, “Başarıyı yakalamak için mücadeleden ve zorluklardan korkmayın, sabırlı olun. Hata yapmaktan korkmayın ancak yapacağınız hataların sizin hayatınızı ipotek altına almasına da izin vermeyin. Tecrübe etmeden hiçbir şey olmuyor” dedi.

Endüstri 4.0‘ın yoğun olarak konuşulduğu, teknolojinin günlük hayatın her alanını kapsadığı günümüzde inovatif fikirlerin daha da önemli olduğunu vurgulayan Özeren şunları söyledi: “İnovatif bir çalışma yapacağınız zaman dikkat edeceğiniz en önemli şey kullanıcıyı anlamaktır. Yapacağınız işlerin mutlaka yenilikçi bir anlayışla ortaya konması, anlaşılır ve talep edilir bir ürün olması gerekiyor.” Devlet teşviklerin önemine de değinen Özeren, devletin bilişim sektöründe İnovasyon ve Ar-Ge çalışmalarına geçmiş yıllara oranla önemli miktarlarda destek sağladığını da söyleyerek, bu desteklerden yararlanmaları tavsiyesinde bulundu.

Özellikle siber güvenlik alanıyla ilgili fikirlerin yatırımlarla hayat bulmasını umuyoruz.

daha fazla yazı

Yazar Hakkında

İsmail Saygılı
İsmail Saygılı

1998 yılında bilgisayarla tanışan İsmail Saygılı, 2000 yılından bu yana aktif olarak siber dünyada rol almaktadır. 2010 yılına kadar ki süreçte Black Hat tarafında kendisini geliştirmiştir. Üniversite eğitimini uçak teknolojisi üzerine alan Saygılı, 2010 yılından sonra profesyonel olarak siber güvenlik sektöründe çalışmakta ve bu konuda çeşitli eğitimler de vererek sektöre aranılan personeller kazandırmaktadır. Ayrıca kendi blogunda kişisel bilgi ve tecrübelerini makaleler yazarak okuyucularına aktarıyor.

Daha Fazla Yazı
yorum yapın

Yorum Yok

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Yorum ekleyin

Bilgileriniz güvende! E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Diğer kişisel bilgileriniz üçüncü partilerle paylaşılmayacak.
* işaretli alanlar zorunludur.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.