Siber Uzay'ın Haber Platformu

H4cktimes Youtube Kanalı

Dünyaca ünlü hacker Adrian Lamo hayatını kaybetti

1

Dünyaca ünlü hacker Adrian Lamo, 37 yaşında hayata veda etti. Adrian’ın babası Mario bugün Facebook grubu üzerinden konuya ilişkin bir paylaşımda bulundu “Büyük bir üzüntü ve kırık kalple Adrian’ın öldüğünü arkadaşları ve tanıdıklarına bildirmem gerek. Parlak bir zeka ve merhamet dolu bir ruh gitti, o benim sevgili oğlumdu”

Bir başka aile üyesi Andres de Adrian‘ın ölümüne ilişkin bir başka gönderi paylaştı. Şüpheli ölümü araştıran memur Sedgwick County de Lamo‘nun öldüğünü onayladı; ancak konuya ilişkin herhangi bir ayrıntı vermedi. Lamo’nun nasıl öldüğüne dair henüz bir açıklama bulunmuyor. Bir komşusu, cesede baktığında bir süredir ölmüş olduğunun anlaşıldığına ilişkin yorumlarda bulunmuş.

Kolombiya asıllı ABD’li hacker, 2000’li yılların başlarında The New York Times, Microsoft ve Yahoo gibi büyük isimlerin sistemlerine sızarak ün kazanmıştı. Lamo bunlardan başka, eski bir ABD Silahlı Kuvvetlerine mensup Chelsea Manning’in gizli birçok bilgiyi ele geçirdiğini öğrenmiş ve bunu arkadaşlarıyla birlikte askeri gizli servise bildirmişti. Bu olayın ardından Manning yakalanmış ve 35 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

1 Yorum

Yorum Bırak

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.