Dünyaca Ünlü Hackerlar İstanbul’da Buluşuyor

Dünyaca Ünlü Hackerlar İstanbul’da Buluşuyor
Nisan 14 10:49 2016 Yazıyı Yazdır

Dünyanın en iyi hackerlarını Türkiye’de bir araya getirecek olan ve bu yıl dördüncüsü düzenlenecek NOPcon Siber Güvenlik Konferansı (NOPcon Security Conference) 11 Mayıs 2016 tarihinde ISOV Sakıp Sabancı Konferans Salonu, Akat, Beşiktaş, İstanbul‘da yapılacak.

Gerçek anlamda hacker seviyesindeki kişilerin katılımıyla gerçekleşecek olan konferansta; ulusal siber güvenlik, zararlı yazılımlar, güvenlik açıkları, mobil güvenlik gibi konular görüşülerek detaylı bir şekilde ele alınacak.

TRAPMINE‘ın ana sponsorluğunda düzenlenen NOPcon konferansının bu yılki sponsorları arasında, basında iPhone’un Güvenlik açıklarına 1 Milyon Dolar teklif eden Zerodium firması da bulunuyor. (http://www.ntv.com.tr/teknoloji/applein-acigini-bularak-1-milyon-dolar-kazandilar,5vWSdxLWWUyr9DHU_sv_9Q ) Zerodium firması Türkiye’deki güvenlik açıkları avcılarına ve hackerlara NOPcon üzerinden ulaşmayı hedefliyor.

Konferansın sponsorlarından bir diğeri olan AbdSec firması ise, siber saldırı konusunda ülkemizin ses getirecek teknik seviyeye yükselmesine yönelik yürüttüğü Ar&Ge faaliyetleri ile tanınmaktadır.

Bu yıl konferansa seçilen konuşmacılar arasında Brian Gorenc, AbdulAziz Hariri, Celil Ünüver, Kenan Abdullahoğlu, Onur Alanbel, Bekir Karul ve Yasin Sürer gibi tanınmış siber güvenlik uzmanları ve hackerlar yer alıyor.

Konferansa katılım tamamen ücretsiz olup, katılmak isteyenlerin www.nopcon.org adresinden kayıt olması gerekiyor.

daha fazla yazı

Yazar Hakkında

İsmail Saygılı
İsmail Saygılı

1998 yılında bilgisayarla tanışan İsmail Saygılı, 2000 yılından bu yana aktif olarak siber dünyada rol almaktadır. 2010 yılına kadar ki süreçte Black Hat tarafında kendisini geliştirmiştir. Üniversite eğitimini uçak teknolojisi üzerine alan Saygılı, 2010 yılından sonra profesyonel olarak siber güvenlik sektöründe çalışmakta ve bu konuda çeşitli eğitimler de vererek sektöre aranılan personeller kazandırmaktadır. Ayrıca kendi blogunda kişisel bilgi ve tecrübelerini makaleler yazarak okuyucularına aktarıyor.

Daha Fazla Yazı
yorum yapın

Yorum Yok

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Yorum ekleyin

Bilgileriniz güvende! E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Diğer kişisel bilgileriniz üçüncü partilerle paylaşılmayacak.
* işaretli alanlar zorunludur.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.