Dünyanın En Güvenli Akıllı Telefonu

Dünyanın En Güvenli Akıllı Telefonu
Kasım 10 07:59 2015 Yazıyı Yazdır

Mobil sektörünün bilinen hacker’larından Steve Lord’a göre piyasadaki yazılımsal olarak en güvenli telefon Windows Phone.Mobil cihaz pazarında lider olan iOS ve Android olarak gözüksede Windows Phone modellerinde Pazar payında oldukça önemli bir yükselme gözlenmektedir.

 

Windows Phone modellerinin pazardaki yükselmesinin sebeplerinden en önde ucuz oluşu gelmektedir.Ayrıca cihazların Microsoft beraberinde bağdaşmış olmaları, Microsoft platformunun getirilerinden oldukça faydalanmalarıdır.

 

Steve Lord’a göre en güvenli akıllı telefon Windows Phone

Telefon pazarında güvenlik denildiğinde ilk akla gelen genelde Blackbarry’dir.Fakat Mandolarian Security Services şirketinde çalışan ve bu sektörde 15 senelik tecrübesi olan Steve Lord’a göre Windows Phone başı çekiyor.Steve Lord’a yöneltilen güvenlik konusunda hangi cihazı önerirsiniz sorusuna “Aslında her bir cihazın çeşitli avantajları ve dezavantajları vardır Fakat şu an için açığı bulmanın en zor olduğu işletim sistemi Windows işletim sistemleri” cevabını veriyor.Fiziksel bakımdan cihaza erişim sağlamak isteseydim kolay hedeflerden birisi Android olurdu diye ekleyen Steve Lord sıralamada Android’den sonra İphone  sonra da Blackberry’nin eski versiyonlarının geldiğini söylüyor.

 

Mobil cihaz sektörü hergün yeni bir model çıkarıyor.Kullanıcılar kamerasının,internet hızının vs.. özelliklerinin iyi olmasını istiyor.Acaba kaç kişinin güvenlik umrunda ?

daha fazla yazı

Yazar Hakkında

Hakan Şan
Hakan Şan

Süleyman Demirel Üniversitesi 2. Sınıf Bilgisayar Mühendisliği öğrencisiyim. Network, Siber Güvenlik ve Programlama dilleriyle ilgileniyorum. Başta anlamsız gelen kara kutu eve geldiğinde mesleğimi orta okulda okuduğum zamanlarda bir haberde geçen bir siber olaydan etkilenerek alanımı seçerek o günden beri bu konuda araştırmaya ve öğrenmeye devam ediyorum. Şu sıralar Java, Data Struct gibi konularla ilgilensemde genel olarak kalan zamanımı Network öğrenerek ve çeşitli Linux dağıtımlarını deneyerek geçiriyorum.

Daha Fazla Yazı
yorum yapın

Yorum Yok

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Yorum ekleyin

Bilgileriniz güvende! E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Diğer kişisel bilgileriniz üçüncü partilerle paylaşılmayacak.
* işaretli alanlar zorunludur.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.