Siber Uzay'ın Haber Platformu

H4cktimes Youtube Kanalı

Edward Snowden Twitter’da

0

AdsXXzAmerikan Tarihinin gelmiş geçmiş en büyük casusluk olayı ile ilgili aranan eski NSA ve CIA Çalışanı Edward Snow’den dün twitter hesabı açtı ve hesap açıldıktan sadece 2 saat sonra 300 bin takipçiye ulaşan Edward Snowde’in suanki takipçi sayısı 930 bin takipçisi oldu

Edward Snow’den Kimdir ?
2013 yılında gizli NSA belgelerini medyaya ifşa ederek NSA tarafından yürütülen küresel izleme aletlerinin işletme detaylarını, Beş Göz ortaklarını ve birçok ticari ve uluslararası ortağı ortaya çıkaran NSA sızıntılarını başlatmıştır.

Bunlar içerisinde en dikkat çekeni ise dünyanın en büyük 10 teknoloji firması google microsoft samsung apple v.b firmaların tüm sistemlerine erişebilmesi ve burdaki tüm sistemleri kontrol edip buradaki kullanıcı verilerini CIA’e aktarması ve başta ABD ve Avrupa’nın telefon metadatalarının bilgilerine ulşılması ve bu olanak sayesinde tüm dünyadaki herkesin telefonlarını hangi şekilde korunursa korunsun istedikleri şekilde dinleyebildikleri ortaya çıktı ve bunlar sadece basına yansıyan belgelerin sadece %1’lik kısmını kapsıyor diğer kısımları ABD Hükümetinden gelen baskılar yüzünden The Guardian gazetesi yayınlayamadı.

Ayrıca Edward Snowden ve hikayesini 2014 yılında vizyona giren Citizenfour isimli bir film ile tüm dünyada vizyona girdi

Film Trailer : https://www.youtube.com/watch?v=XiGwAvd5mvM

Ayrıca Edward Snow’den ile ilgili wikipedia sayfası : https://tr.wikipedia.org/wiki/Edward_Snowden

Wikileaks editörü ve kurucusu Julian Paul Assange yardımı rusyaya kaçan ve 3 yıllık oturma izni alan Edward Snowden sayfasındaki profiline “Önceden hükümet için çalışıyordum. Şimdi kamu için çalışıyorum. @FreedomofPress’te Müdür” olarak yazması dikkat çekti ve ilk tweet olarak Can you hear me now? yazan Edward Snowden bu paylaşımı ile yeniden gizli bilgileri paylaşacağı izlenimi vermektedir. Şuanda sanırım herkesin merak ettiği konu ilerleyen günlerde Edward Snowden neler paylaşacağıdır.

Yorum Bırak

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.