En Popüler Havaalanlarının Wi-Fi Parolaları Bu Haritada

En Popüler Havaalanlarının Wi-Fi Parolaları Bu Haritada
Ocak 02 12:23 2017 Yazıyı Yazdır

Sürekli olarak seyahat ediyor ve saatlerinizi havaalanlarında geçiriyorsanız, internetin ne kadar önemli olduğunu en çok anlayan insanlardan birisiniz demektir. Her ne kadar bugün, çeşitli GSM operatörleri yurtdışında internet kullanımı ile ilgili imkanlar sunsa da ücretsiz internet kullanmanın rahatlığı şüphesiz bir başka oluyor.

Bilgisayar mühendisi ve seyahet blogger’ı olan Anıl Polat, dünyanın en popüler havaalanlarının Wi-Fi parolasını gösteren bir harita yayınlamış. Kullanımı oldukça basit olan bu harita üzerinde, uçak simgesi ile gösterilen havaalanlarına tıklayarak Wi-Fi parolasına erişmek mümkün.

Anıl Polat haritayı güncel tutmaya devam ediyor. Daha şimdiden 130’u aşkın havaalanına ait bilgilerin yer aldığı haritanın ayrıca çevrimdışı sürümü de bulunuyor.

daha fazla yazı

Yazar Hakkında

Atalay Keleştemur
Atalay Keleştemur

1983 yılında İstanbul’da doğmuştur. İstanbul Teknik Üniversitesi mezunudur. PC World Türkiye dergisinde Yazılım Editörü olarak görev yapmış, daha sonra sırasıyla BYTE Türkiye dergisinde Yazı İşleri Müdürü, T3 Türkiye dergisinde Yayın Yönetmeni görevlerinde bulunmuştur. Türkiye Bilişim Güvenliği Derneği’nde Yönetici Üye olarak, siber güvenlikle ilgili farkındalık çalışmalarına katılmıştır. Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şubesi’nde Açık Kaynak Çalışma Grubu Başkanlığı göreviyle, Linux ve LibreOffice gibi açık kaynak yazılımlar hakkında Türkiye’de önemli katkılarda bulunmuştur. Farklı kurumlarda Sistem Yöneticisi ve Yazılım Geliştiricisi olarak çalışmıştır. Siber İstihbarat isimli kitabın yazarı olan Keleştemur, Siber Güvenlik ile ilgili çalışmalarını sürdürmektedir.

Daha Fazla Yazı
yorum yapın

Yorum Yok

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Yorum ekleyin

Bilgileriniz güvende! E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Diğer kişisel bilgileriniz üçüncü partilerle paylaşılmayacak.
* işaretli alanlar zorunludur.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.