Adana’da siber güvenlik kış kampı başlıyor

Adana’da siber güvenlik kış kampı başlıyor
Kasım 02 13:05 2017 Yazıyı Yazdır

Siber Güvenlik Kış Kampı, BGA Bilgi Güvenliği Akademisi ve Çukurova Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Topluluğu (CENGA) desteği ile 7 Ocak 2018 tarihinde Adana’da gerçekleştirilecek.

Siber güvenlik uzmanlarının öngörülerine göre 2020 yılına kadar Türkiye genelinde 20.000’den fazla siber güvenlik uzmanına ihtiyaç duyulacak. Bu alandaki yetişmiş insan kaynağı problemine çözüm olması ve ülkemizin siber güvenlik stratejilerine destek olunması amacı ile sosyal sorumluluk projesi kapsamında ücretsiz olarak gerçekleştirilen 2018 Siber Güvenlik Kış Kampı başlıyor!

Kampın başvuruları siberkamp.eventbrite.com adresinde açılmış durumdadır.

Kampa katılan öğrenciler BGA’nın tecrübeli eğitmenleri ve sektörün önde gelen siber güvenlik uzmanlarından 7 gün boyunca ücretsiz olarak eğitim alma fırsatına sahip olacaklar. Eğitime hak kazanan öğenciler teorik ve pratik eğitimler alırken sanal sistemler üzerinde (CTF) hacking becerilerini geliştirerek saldırganlara karşı savunma tecrübelerini geliştirecekler.

Başvuru yapan öğrenciler arasında, temel bilgisayar bilgisini tespit etmek amacıyla 10 Aralık 2017 tarihinde (internet üzerinden) yeterlilik sınavı yapılacaktır. Yapılacak olan yeterlilik sınav sonucunda 25 kişi Siber Güvenlik Kış Kampı’nın katılımcısı olarak belirlenecektir.

Not: Yeterlilik sınavında TCP/IP referans modeli, temel ağ güvenliği, Windows ve Linux işletim sistemlerinin genel çalışma yapısı konuları ile ilgili katılanların bilgi düzeyini ve araştırma yeteneklerini ölçmeye yönelik sorular bulunacaktır.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da düzenlenecek olan kampa üniversitelerin ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora programında öğrenimlerine devam eden öğrenciler kabul edilecektir.

Başvurulan 1 Kasım 2017 – 8 Aralık 2017 tarihleri arasında kabul edilecektir. Bu tarihten sonra gerçekleştirilecek online sınav (yeterlilik sınavı) ile kamp katılımcıları alacakları puana göre belirlenecek.

Katılmaya hak kazanan öğrencilerin konaklama, yeme, içme, eğitim ve diğer giderleri düzenleyici firmalar tarafından karşılanacak. Kamp yerine ulaşım masrafları ise öğrencilerin sorumluluğunda olacak.

Başvuru: siberkamp.eventbrite.com
Detaylı Bilgi: siberkamp.org

  Kategori:
daha fazla yazı

Yazar Hakkında

İsmail Saygılı
İsmail Saygılı

1998 yılında bilgisayarla tanışan İsmail Saygılı, 2000 yılından bu yana aktif olarak siber dünyada rol almaktadır. 2010 yılına kadar ki süreçte Black Hat tarafında kendisini geliştirmiştir. Üniversite eğitimini uçak teknolojisi üzerine alan Saygılı, 2010 yılından sonra profesyonel olarak siber güvenlik sektöründe çalışmakta ve bu konuda çeşitli eğitimler de vererek sektöre aranılan personeller kazandırmaktadır. Ayrıca kendi blogunda kişisel bilgi ve tecrübelerini makaleler yazarak okuyucularına aktarıyor.

Daha Fazla Yazı
yorum yapın

Yorum Yok

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Yorum ekleyin

Bilgileriniz güvende! E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Diğer kişisel bilgileriniz üçüncü partilerle paylaşılmayacak.
* işaretli alanlar zorunludur.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.