Etkinlikler

EKS ve IoT Siber Güvenlik Yaz Kampı 2020

2 dakikada okunur

Güçlerini tek çatı altında buluşturan ülkemizin lider siber güvenlik firmaları Biznet ve Securrent’ ve Sakarya Üniversitesi ile birlikte gerçekleştirilecek “Endüstriyel Kontrol Sistemleri (ICS) ve Nesnelerin İnterneti (IoT) Siber Güvenlik Öğrenci Kampı”nın başvuruları için 12 Haziran son gün. Kamp bu yıl ilk defa dijital ortamda gerçekleştirilecek.

Yetişmiş insan kaynağı açığı

Siber güvenlik alanına ilişkin, Türkiye ve dünyada yaşanan yetişmiş insan kaynağı ihtiyacına her fırsatta dikkat çeken Biznet Bilişim & Securrent IoT Güvenlik Hizmetleri Takım Lideri Fatih Kayran, “Programı üç yıldır aralıksız düzenlemedeki amacımız, EKS ve IoT güvenliği için farkındalık yaratmak ve yetenekli üniversite öğrencilerini bu alanlara yönlendirerek yetkin insan kaynağı ihtiyacına çözüm sunmak. Salgın süreci nedeniyle önceki yıllarda sınıf ortamında gerçekleştirdiğimiz kampı bu yıl dijital ortama taşıyoruz.” dedi.

Küresel paydaşlar da bu yıl eğitmen olarak yer alacak

Fatih Kayran ayrıca, bu yıl dijital olmanın da verdiği fırsatı kullanarak yurt dışı siber güvenlik toplulukları ve firmalarının da kampta eğitmen olarak görev alacağını belirtti. Akademisyenler, sektör çalışanları ile birlikte oldukça zengin ve yetkin eğitmen kadrosunun yanı sıra; Sakarya Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi, Togitek, Kaspersky, Hardwear.io & Payatu, ICS Defense gibi birçok küresel ve yerel paydaşın da kampta yer alacağı vurgulandı.

Son başvuru 12 Haziran 2020 Cuma Saat 24.00’e kadar

Yapılan açıklamada, geleceğin siber güvenlik uzmanlarını sektöre hazırlamayı hedefleyen organizasyonda son başvuru tarihinin 12 Haziran 2020 Cuma günü Saat 24.00’e kadar olduğu ve 13 Haziran 2020 Cumartesi günü Saat 20.00’de online sınavın, 20-21 Haziran tarihlerinde ise online mülakatın gerçekleştirileceği belirtildi. 22 Haziran 2020 tarihinde katılımcıların açıklanacağı kampın, 26-27-28 Haziran 2020 tarihlerinde gerçekleştirileceği vurgulandı.

2018 yılında başlayan organizasyonun bu sene üçüncüsünün yapıldığı ve bugüne kadar 2 binin üzerindeki başvurudan, sektöre 47 yeni insan kaynağı kazandırıldığı bilgisi verildi.

Program

  • 26 Haziran Cuma – ICS Güvenlik Sınıfı (10.00 – 17.00)
  • 27 Haziran Cumartesi – IoT Güvenlik Sınıfı (10.00 – 17.00)
  • 28 Haziran Pazar – ICS ve IoT Online CTF (10.00 – 17.00)

Başvuru ve daha fazla bilgi için kamp.eksguvenligi.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

yazar hakkında
1998 yılında bilgisayarla tanışan İsmail Saygılı, 2000 yılından bu yana aktif olarak siber dünyada rol almaktadır. 2010 yılına kadar ki süreçte Black Hat tarafında kendisini geliştirmiştir. Üniversite eğitimini uçak teknolojisi üzerine alan Saygılı, 2010 yılından sonra profesyonel olarak siber güvenlik sektöründe çalışmakta ve bu konuda çeşitli eğitimler de vererek sektöre aranılan personeller kazandırmaktadır. Ayrıca kendi blogunda kişisel bilgi ve tecrübelerini makaleler yazarak okuyucularına aktarıyor.
Bunlar ilgini çekebilir
EtkinliklerSiber Güvenlik

Siber Güvenlik Konferansı VShield’de “Yeni Dünya Tehditleri”ne Çözümler Anlatıldı

4 dakikada okunur
Dünyanın en kapsamlı sanal siber güvenlik konferanslarından olan VShield’de “Yeni Dünya Tehditleri”ne çözümler anlatıldı Innovera’nın bu yıl 6.’sını düzenlediği ve koronavirüs sebebiyle…
Etkinlikler

Hackerlar 30 Mayıs Cumartesi Günü Twitch’de Buluşuyor

1 dakikada okunur
Siber güvenlik alanında Türkiye’de uzun zamandır gönüllü faaliyetler düzenleyen Blackbox Security ekibi 30 Mayıs Cumartesi günü Twitch platformu üzerinden herkesin ücretsiz olarak…
Etkinlikler

Teknoloji Profesyonelleri IT Strateji Günü'nde Buluşuyor

1 dakikada okunur
Karel’in ev sahipliğinde bu yıl üçüncüsü gerçekleşecek olan IT Strateji Günü’nde; Amazon, ÇözümPark, FileOrbis, Innovera, Invictus, Juniper, Karel, Logo, Microsoft, Özgür Yazılım…
Siber güvenlik dünyasındaki gelişmeleri takip edin.
Verinizi gizli tutuyoruz ve sadece bu servisi imkanlı kılan üçüncü partiler ile paylaşıyoruz. Gizlilik Politikamızı okuyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.