Etkinlikler

Hackerlar 30 Mayıs Cumartesi Günü Twitch’de Buluşuyor

1 dakikada okunur

Siber güvenlik alanında Türkiye’de uzun zamandır gönüllü faaliyetler düzenleyen Blackbox Security ekibi 30 Mayıs Cumartesi günü Twitch platformu üzerinden herkesin ücretsiz olarak katılabileceği bir konferans düzenliyor.

Türkiye’nin en büyük “Online Siber Güvenlik Konferansı” olması planlanan bu etkinlik, uluslararası hackerların da dikkatini çekmiş olmalı ki yurt dışından konuşmacı olarak katılacak hackerlar da bulunuyor. Etkinliğe konuşmak için yoğun başvurular arasından ancak 10 hacker/güvenlik uzmanı seçilebildi. Ücretsiz ve online olarak izleyebileceğiniz konferansa, gelişimleri açısından bilhassa meraklı gençlerin katılması arzulanıyor.

BSCON 2020 Siber Güvenlik Konferansı, 30 Mayıs günü saat 10:00’da Twitch üzerinden canlı olarak izlenebilecek, https://www.twitch.tv/blackboxsecurity kanalını takip etmeyi unutmayın.

Blackbox Security, mottosu ile Türk gençlerine örnek teşkil edecek ekip olarak ön plana çıkmaktadır.
“Günümüzde Siber Güvenlik, ulusal sınırları aşıp evrensel boyutta değerlendirilen bir kavram olarak karşımıza çıkmaktadır. Bireylerin, toplumların, kurumların ve devletlerin yaşam idaresini kolaylaştırmasından ötürü sosyal, sağlık, ekonomi, enerji, idari, haberleşme, eğitim, finans, sanayi gibi her sektör ve alanda kullanımı yaygınlaşmış ve bilgi sistemlerinin temel alındığı bir altyapı olmuştur. Dolayısıyla bu sistemlerin güvenliği artık ulusal güvenliğimizi de etkilemektedir. Bu sebeplerden ötürü ülkemizde yaşanan siber tehditlere yönelik siber mücadele kavramı ön plana çıkmaktır. Bu alana yıllardır gönül vermiş kişilerden oluşan Blackbox Security, ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün belirttiği ‘İstikbal Göklerdedir’ sözüne ithafen ‘İstikbal Siber Dünyadadır’ mottosunu benimsemiştir.

yazar hakkında
1998 yılında bilgisayarla tanışan İsmail Saygılı, 2000 yılından bu yana aktif olarak siber dünyada rol almaktadır. 2010 yılına kadar ki süreçte Black Hat tarafında kendisini geliştirmiştir. Üniversite eğitimini uçak teknolojisi üzerine alan Saygılı, 2010 yılından sonra profesyonel olarak siber güvenlik sektöründe çalışmakta ve bu konuda çeşitli eğitimler de vererek sektöre aranılan personeller kazandırmaktadır. Ayrıca kendi blogunda kişisel bilgi ve tecrübelerini makaleler yazarak okuyucularına aktarıyor.
Bunlar ilgini çekebilir
EtkinliklerSiber Güvenlik

Siber Güvenlik Konferansı VShield’de “Yeni Dünya Tehditleri”ne Çözümler Anlatıldı

4 dakikada okunur
Dünyanın en kapsamlı sanal siber güvenlik konferanslarından olan VShield’de “Yeni Dünya Tehditleri”ne çözümler anlatıldı Innovera’nın bu yıl 6.’sını düzenlediği ve koronavirüs sebebiyle…
Etkinlikler

EKS ve IoT Siber Güvenlik Yaz Kampı 2020

2 dakikada okunur
Güçlerini tek çatı altında buluşturan ülkemizin lider siber güvenlik firmaları Biznet ve Securrent’ ve Sakarya Üniversitesi ile birlikte gerçekleştirilecek “Endüstriyel Kontrol Sistemleri…
Etkinlikler

Teknoloji Profesyonelleri IT Strateji Günü'nde Buluşuyor

1 dakikada okunur
Karel’in ev sahipliğinde bu yıl üçüncüsü gerçekleşecek olan IT Strateji Günü’nde; Amazon, ÇözümPark, FileOrbis, Innovera, Invictus, Juniper, Karel, Logo, Microsoft, Özgür Yazılım…
Siber güvenlik dünyasındaki gelişmeleri takip edin.
Verinizi gizli tutuyoruz ve sadece bu servisi imkanlı kılan üçüncü partiler ile paylaşıyoruz. Gizlilik Politikamızı okuyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.