NOPcon 2017’ye Geri Sayım Başladı

NOPcon 2017’ye Geri Sayım Başladı
Nisan 14 13:10 2017 Yazıyı Yazdır

11 Mayıs tarihinde beşincisi düzenlenecek olan, Türkiye’nin ilk ve tek low-level, uluslararası hacker konferansı NOPcon‘un duyurusunu sizlere duyurmaktan gurur duyuyoruz.

Bildiğiniz üzere NOPcon’un diğer etkinliklerden en büyük farkı, her yıl BlackHat, DEFCON, RSA, POC, RECON vb. bir çok konferansta boy göstermiş, alanında uzman yerli ve yabancı güvenlik araştırmacılarını misafir etmesi, bilgi güvenliğinin en teknik ve güncel konularına değinmesidir.

Bu yıl seçilen konuşmacılar arasında Nikita Tarakanov, Moti Joseph, Daniel Bohannon, Ignat Korchagin, Jasiel Spelman, AbdulAziz Hariri, Mehmet İnce, Onur Alanbel gibi isimler bulunmaktadır.

Etkinlik konularını www.nopcon.org adresinden ve @NOPcon twitter hesabından takip edebilirsiniz. Web sayfası ve etkinlik programı ilerleyen günlerde güncellenecek, Twitter hesabından duyurulacaktır.

Etkinlik yeri Etiler, Akat‘da bulunan ISOV Sakıp Sabancı Konferans Salonu‘dur. (http://www.isov.org.tr/SalonaUlas%C4%B1m)

Kayıt olmak şartıyla konferansa ücretsiz katılabilirsiniz. Biletler tükenmek üzeredir, bu yüzden detaylı bilgi ve kayıt için www.nopcon.org adresinizi ziyaret edebilirsiniz.

NOPcon konferansı, TRAPMINE Siber Güvenlik Teknolojileri tarafından düzenlenmektedir. Ayrıca sponsorlar arasında, dünyanın en iyi web güvenlik tarayıcısı Netsparker, geçtiğimiz haftalarda PWN2OWN hacker yarışmasını düzenleyen Zero Day Initiative, Trend Micro gibi firmalar da bulunmaktadır. Sponsorluk fırsatları için info@nopcon.org adresinden iletişime geçebilirsiniz.

NOPcon ismi nereden gelmektedir?

NOP” hackerların çok sevdiği bir assembly instruction’dır.

Snake-oil ürün tanıtım konferanslarından sıkılanları, güncel ve teknik bilgi güvenliği konularını dinlemek isteyen meraklıları NOPcon’a bekliyoruz.

  Kategori:
daha fazla yazı

Yazar Hakkında

İsmail Saygılı
İsmail Saygılı

1998 yılında bilgisayarla tanışan İsmail Saygılı, 2000 yılından bu yana aktif olarak siber dünyada rol almaktadır. 2010 yılına kadar ki süreçte Black Hat tarafında kendisini geliştirmiştir. Üniversite eğitimini uçak teknolojisi üzerine alan Saygılı, 2010 yılından sonra profesyonel olarak siber güvenlik sektöründe çalışmakta ve bu konuda çeşitli eğitimler de vererek sektöre aranılan personeller kazandırmaktadır. Ayrıca kendi blogunda kişisel bilgi ve tecrübelerini makaleler yazarak okuyucularına aktarıyor.

Daha Fazla Yazı
yorum yapın

Yorum Yok

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Yorum ekleyin

Bilgileriniz güvende! E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Diğer kişisel bilgileriniz üçüncü partilerle paylaşılmayacak.
* işaretli alanlar zorunludur.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.