Siber Güvenlik Kış Kampı 2017

Siber Güvenlik Kış Kampı 2017
Aralık 01 11:41 2016 Yazıyı Yazdır

Uzmanların ön görülerine göre 2020 yılına kadar Türkiye genelinde 20.000’den fazla Siber Güvenlik uzmanına ihtiyaç duyulacak. Bu alandaki yetişmiş insan kaynağı problemine çözüm olması ve ülkemizin siber güvenlik stratejilerine destek olunması amacı ile ücretli/ücretsiz olarak gerçekleştirilen eğitimler artarak devam ediyor. Bunlardan biriside Bilgi Güvenliği Akademisi‘nin (BGA) Siber Güvenlik Kış Kampı‘dır.

Siber Güvenlik Kış Kampı başvuruları siberkamp.eventbrite.com adresinde açıldı.

Siber Güvenlik Kampı’na başvuru yapan öğrenciler arasında, temel bilgisayar bilgisini tespit etmek amacıyla 10 Ocak 2017 tarihinde yeterlilik sınavı ile değerlendirme yapılacak. Yeterlilik sınav sonucunda 25 (*) kişi Siber Güvenlik Kış Kampı’nın katılımcısı olarak belirlenecek.
Siber Güvenlik Kış Kampı’na katılım şartı olarak üniversitelerin Ön Lisans, Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora programında öğrenimlerine devam eden öğrenciler kabul ediliyor.
Siber Güvenlik Kış Kampı’na katılmaya hak kazanan öğrenciler siber güvenlik uzmanlarından 7 gün boyunca ücretsiz olarak eğitim alma fırsatına sahip olacak.

Katılmaya hak kazanan öğrencilerin konaklama, yeme, içme, eğitim ve diğer giderleri düzenleyici firmalar tarafından karşılanacak. Kamp yerine ulaşım masrafları ise öğrencilerin sorumluluğunda olacak.

Başvuru: siberkamp.eventbrite.com
Detaylı bilgi: www.siberkamp.org
Başvuru tarihleri: 25 Ekim 2016 – 1 Ocak 2017
Değerlendirme sınavı: 10 Ocak 2017

  Kategori:
daha fazla yazı

Yazar Hakkında

İsmail Saygılı
İsmail Saygılı

1998 yılında bilgisayarla tanışan İsmail Saygılı, 2000 yılından bu yana aktif olarak siber dünyada rol almaktadır. 2010 yılına kadar ki süreçte Black Hat tarafında kendisini geliştirmiştir. Üniversite eğitimini uçak teknolojisi üzerine alan Saygılı, 2010 yılından sonra profesyonel olarak siber güvenlik sektöründe çalışmakta ve bu konuda çeşitli eğitimler de vererek sektöre aranılan personeller kazandırmaktadır. Ayrıca kendi blogunda kişisel bilgi ve tecrübelerini makaleler yazarak okuyucularına aktarıyor.

Daha Fazla Yazı
yorum yapın

Yorum Yok

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Yorum ekleyin

Bilgileriniz güvende! E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Diğer kişisel bilgileriniz üçüncü partilerle paylaşılmayacak.
* işaretli alanlar zorunludur.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.