Siber Uzay'ın Haber Platformu

H4cktimes Youtube Kanalı

Siber Güvenlik Kış Kampı 2017

0

Uzmanların ön görülerine göre 2020 yılına kadar Türkiye genelinde 20.000’den fazla Siber Güvenlik uzmanına ihtiyaç duyulacak. Bu alandaki yetişmiş insan kaynağı problemine çözüm olması ve ülkemizin siber güvenlik stratejilerine destek olunması amacı ile ücretli/ücretsiz olarak gerçekleştirilen eğitimler artarak devam ediyor. Bunlardan biriside Bilgi Güvenliği Akademisi‘nin (BGA) Siber Güvenlik Kış Kampı‘dır.

Siber Güvenlik Kış Kampı başvuruları siberkamp.eventbrite.com adresinde açıldı.

Siber Güvenlik Kampı’na başvuru yapan öğrenciler arasında, temel bilgisayar bilgisini tespit etmek amacıyla 10 Ocak 2017 tarihinde yeterlilik sınavı ile değerlendirme yapılacak. Yeterlilik sınav sonucunda 25 (*) kişi Siber Güvenlik Kış Kampı’nın katılımcısı olarak belirlenecek.
Siber Güvenlik Kış Kampı’na katılım şartı olarak üniversitelerin Ön Lisans, Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora programında öğrenimlerine devam eden öğrenciler kabul ediliyor.
Siber Güvenlik Kış Kampı’na katılmaya hak kazanan öğrenciler siber güvenlik uzmanlarından 7 gün boyunca ücretsiz olarak eğitim alma fırsatına sahip olacak.

Katılmaya hak kazanan öğrencilerin konaklama, yeme, içme, eğitim ve diğer giderleri düzenleyici firmalar tarafından karşılanacak. Kamp yerine ulaşım masrafları ise öğrencilerin sorumluluğunda olacak.

Başvuru: siberkamp.eventbrite.com
Detaylı bilgi: www.siberkamp.org
Başvuru tarihleri: 25 Ekim 2016 – 1 Ocak 2017
Değerlendirme sınavı: 10 Ocak 2017

Yorum Bırak

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.