Google’dan Yardım Kampanyası

Google’dan Yardım Kampanyası
Eylül 17 06:34 2015 Yazıyı Yazdır

Her gün haberlerde gördüğümüz göçmen ve mülteci haberlerinden bu yola başvuranların malesef sonlarını hepimiz bilmekteyiz. Çocukken kendiside afganistandan göç eden Google çalışanı Rita Masoud tarafından yazılan yazıda Google’ın kendi bloğunda yayınlandı
Rita Masoud yazısı:

Yazının türkçe çevrilmiş hali:

Adım Rita Masoud ve ben bir sığınmacıyım. Afganistan’da, savaşın yerle bir ettiği Kabil şehrinde doğdum. Yedi yaşındayken ailemle birlikte yanımızda tek bir valizin alabildiği kadar eşya ile daha güvenli ve daha iyi bir gelecek umuduyla Avrupa’ya kaçtık. Birbiri ardına binilen çok sayıda tren ve otobüse açlık, susuzluk, soğuk ve korkunun eşlik ettiği karanlık bir yolculuktu. Neyse ki sonrasında güvenli bir ortamda büyüyüp hayatta yolumu çizme imkanı bulduğum Hollanda’ya iltica ettik. Bugünse Kaliforniya’da Google’da çalışıyorum.

55f97d5dae7849198c1d4e65Ben şanslıydım. Ancak giderek büyüyen sığınmacı ve göçmen krizinin geldiği noktada, tıpkı benim ailem gibi çok sayıda insan çaresiz ve yardıma muhtaç durumda. Geçtiğimiz hafta Google dünya çapında sığınmacı ve göçmenlerin sıkıntılarını gidermeye yönelik insani yardım için ön saflarda çalışan kuruluşlara 1 milyon Euro (yaklaşık 1,1 milyon Dolar) bağışta bulunduğunu açıkladı. Bugün sizi de bize katılmaya davet ediyoruz. Katkınızın etkisini ikiye katına çıkarmak için Google; dünya genelinde toplanan ilk 5 milyon Euro’ya kadar sizden gelen her bağışa karşılık aynı miktarda bağışta bulunacak ve birlikte yardım çalışmalarını destekleyerek 10 milyon Euro’ya erişene kadar bağış toplayacağız.

Bağışlarınız sığınmacı ve göçmenlere yardım sağlayan dört sivil toplum kuruluşuna dağıtılacak:Sınır Tanımayan Doktorlar (MSF), Uluslararası Kurtarma Komitesi (IRC), Çocukları Kurtarın Vakfı veBirleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR). Bu sivil toplum kuruluşları ihtiyaç içindeki insanlara barınma, yemek, su ve tıbbi bakım gibi temel yardımın ulaştırılması ve güvenlik ve haklarının korunması için çalışıyorlar.

Bağışta bulunmak için bu adresi adresini ziyaret edebilirsiniz: https://onetoday.google.com/page/refugeerelief?c=TR

daha fazla yazı

Yazar Hakkında

Burak Kılınç
Burak Kılınç

Daha Fazla Yazı
yorum yapın

Yorum Yok

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Yorum ekleyin

Bilgileriniz güvende! E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Diğer kişisel bilgileriniz üçüncü partilerle paylaşılmayacak.
* işaretli alanlar zorunludur.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.