Güney Kore, Siber Saldırılar için Önem Alıyor

Güney Kore, Siber Saldırılar için Önem Alıyor
Şubat 22 08:19 2016 Yazıyı Yazdır

Güney Kore ve Kuzey Kore arasındaki gerginlik sonucu Güney Kore telekomünikasyon altyapısına yapılabilecek siber saldırılar için 142 acil müdahale noktası kuruyor.
guneykorehaberh4

Bu 142 acil müdahale noktası, kamu sektörü ve web bankacılığı sistemlerini kontrol edip onarım yapacak ve bir saldırı gerçekleştiğinde müdehale edecekler.

Kuzey Kore’nin son yaptığı nükleer deneylerinden sonra Güney Kore yetkilileri saldırının gerçekleşme ihtimalinin yüksek olduğunu düşünüyor.

Yetkililer 8 Ocak’tan itibaren “kırmızı alarm” verdiklerini dile getirdiler ve 142 acil müdahale noktası oluşturacaklar.
142 acil müdahale noktası olası bir saldırıda tetikte bekleyecek ve hızlı bir şekilde cevap verecekler.

daha fazla yazı

Yazar Hakkında

Hakan Şan
Hakan Şan

Süleyman Demirel Üniversitesi 2. Sınıf Bilgisayar Mühendisliği öğrencisiyim. Network, Siber Güvenlik ve Programlama dilleriyle ilgileniyorum. Başta anlamsız gelen kara kutu eve geldiğinde mesleğimi orta okulda okuduğum zamanlarda bir haberde geçen bir siber olaydan etkilenerek alanımı seçerek o günden beri bu konuda araştırmaya ve öğrenmeye devam ediyorum. Şu sıralar Java, Data Struct gibi konularla ilgilensemde genel olarak kalan zamanımı Network öğrenerek ve çeşitli Linux dağıtımlarını deneyerek geçiriyorum.

Daha Fazla Yazı
yorum yapın

Yorum Yok

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Yorum ekleyin

Bilgileriniz güvende! E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Diğer kişisel bilgileriniz üçüncü partilerle paylaşılmayacak.
* işaretli alanlar zorunludur.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.