Hacker, Polis Çıktı

Hacker, Polis Çıktı
Kasım 09 09:01 2015 Yazıyı Yazdır

Hollywood filmlerini andıran bu olay Lanchaster’da yaşan bir adamın belediyedeki borçlarını sildirmek için Hacker kiralamaya çalışmasıyla gerçekleşti.

Craigslist üzerinde hacker kiralamak isteyen adam hacker sandığı polise $16.000 ceza borcunu sildirmek istediğini anlattı.

Adam, kişisel e-posta ve telefon numarasını vererek işini halletmeye çalıştı. Dedektif Adama geri dönüş yaparak silinmesini istediği dosyaların kayıt numarasını istedi. Dedektifin istediklerini harfiyen yerine getiren adam yeterince delil vererek kendisine açılan dava sürecini hızlandırdı.
Artık suç listesinde bilgisayar ihlali, bilgisayarın kötü amaçlı kullanımı ve kamusal kayıtlara değiştirme suçlarınıda eklemiş oldu. Açılan dava sonuçlandığında $16.000 cezasının kaça katlanacağı belli olacak…

Bizim de H4cktimes olarak aklımıza şu soru geliyor; acaba Türkiye’deki polislerde bu şekilde bir çalışma gerçekleştiriyor olabilirler mi?

daha fazla yazı

Yazar Hakkında

Hakan Şan
Hakan Şan

Süleyman Demirel Üniversitesi 2. Sınıf Bilgisayar Mühendisliği öğrencisiyim. Network, Siber Güvenlik ve Programlama dilleriyle ilgileniyorum. Başta anlamsız gelen kara kutu eve geldiğinde mesleğimi orta okulda okuduğum zamanlarda bir haberde geçen bir siber olaydan etkilenerek alanımı seçerek o günden beri bu konuda araştırmaya ve öğrenmeye devam ediyorum. Şu sıralar Java, Data Struct gibi konularla ilgilensemde genel olarak kalan zamanımı Network öğrenerek ve çeşitli Linux dağıtımlarını deneyerek geçiriyorum.

Daha Fazla Yazı
yorum yapın

1 Yorum

  1. Ahmet
    Kasım 09, 09:08 #1 Ahmet

    Yazınız gerçekten ilgimi çekti sitenizi ve içeriğinide çok beğendim başarılarınızın devamını diliyorum

    Reply to this comment

Yorum ekleyin

Bilgileriniz güvende! E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Diğer kişisel bilgileriniz üçüncü partilerle paylaşılmayacak.
* işaretli alanlar zorunludur.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.