Python4Hackers.com Online

Python4Hackers.com Online
Ekim 02 15:14 2015 Yazıyı Yazdır

Bugün sizlere “Hackerlar için Python Programlama Dili” sloganıyla çıkış yapan bir projeyi tanıtacağım.

py4h-logo

 

Bu projenin diğer Python sitelerinden en önemli farkı paylaşılan yazılımların standart bir şablon içerisinde yayınlamalarıdır. Nedir bu şablon?
Açıklama, Senaryo, Algoritma, Kod Paylaşımı (her satır kod için yorum satırı) ve Notlar bölümünden oluşmaktadır. Örnek; http://python4hackers.com/python-search-engine-tools/py4h-googler.html

Oldukça dolgun bir kategoriye sahip ancak şuan kategorilerin içi pek dolu değil bunun sebebi ise sitenin yeni yayına girmiş olmasıdır.

Ayrıca sadece Hacking & Security konuları üzerine değil genel Python Syntax konularında öğretici olan “Python Dersleri” kategorisi de mevcut.

Bu projeye gönüllü olmak isteyenleri de buraya davet etmek istiyorum: http://python4hackers.com/genel/yazar-basvurusu.html

Python programlama dilini öğrenmek isteyenlere, Python biliyorum ancak Hacking & Security araçları geliştirmek istiyorum diyenler için çok yararlı bir projedir.

www.python4hackers.com

daha fazla yazı

Yazar Hakkında

İsmail Saygılı
İsmail Saygılı

1998 yılında bilgisayarla tanışan İsmail Saygılı, 2000 yılından bu yana aktif olarak siber dünyada rol almaktadır. 2010 yılına kadar ki süreçte Black Hat tarafında kendisini geliştirmiştir. Üniversite eğitimini uçak teknolojisi üzerine alan Saygılı, 2010 yılından sonra profesyonel olarak siber güvenlik sektöründe çalışmakta ve bu konuda çeşitli eğitimler de vererek sektöre aranılan personeller kazandırmaktadır. Ayrıca kendi blogunda kişisel bilgi ve tecrübelerini makaleler yazarak okuyucularına aktarıyor.

Daha Fazla Yazı
yorum yapın

1 Yorum

  1. Umut
    Ekim 02, 19:41 #1 Umut

    Neden diğer programlama dilleri değilde Python?

    Reply to this comment

Yorum ekleyin

Bilgileriniz güvende! E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Diğer kişisel bilgileriniz üçüncü partilerle paylaşılmayacak.
* işaretli alanlar zorunludur.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.