Siber Uzay'ın Haber Platformu

H4cktimes Youtube Kanalı

Hacktrick’15 Düzenlendi

0

Öncelikle şunu belirtmemizde fayda var Hacktrick 2015 etkinliğine, h4cktimes ekibi olarak katıldık.

Etkinliğe katılmamızdan dolayı, çoğumuzun il dışından geldiğini göz önünde bulundurarak bu haberi sizlerle anlık paylaşmak için uygun şartlar ve ortamı sağlayamadığımız ve geç yayınladığımız için affınıza sığınıyoruz.

hacktrick-1439550855

Hacktrick 2015 etkinliği 6,7,8 Eylül günleri boyunca sürdü. 6 Eylül günü eğitimler eş zamanlı olarak başladı. Yazarlarımızdan Okan DAŞTAN kendisi bir eğitime katılma hakkından fedakarlık ederek tüm sınıfları ayrı ayrı gezdi ve gözlemlerimiz sonucu rahatlıkla şunu söyleyebiliriz ; Tüm eğitimler gayet verimli geçti.

Eğitimlerin konuları şu şekildeydi;

  • *Akıllı Telefonlarda Zararlı Yazılım Analizi
  • *Zararlı Yazılım Analizi
  • *Hackerlar İçin Python
  • *İleri Düzey Mobil Sızma Testi
  • *Web Exploit Geliştirme
  • *Güvenlik Farkındalığı
  • *Ağ Sızma Testi
  • *Scada Exploit Geliştirme
  • *Bilgi ve İletişim Güvenliğinde Matematiksel Teknikler : Kriptografi
  • *Django ile Web Uygulama Geliştirme

Eğitimlerin sonunda tüm katılımcılara katılım sertifikası verildi.

 

Hacktrick’in ilk gün için sürprizleri de vardı. Konuklara dağıtılan yaka kartlarının iç yüzünde küçük yazılarla belirtilmiş yarışmalar yer alıyordu… Yaka kartlarında dikkat çeken birşey satranç taşlarıydı, taşlar ilk gördüğümde beni “düzenlenecek eğlence etkinliklerinde takımları oluşturacak sanırım”  diye düşündürmüştü fakat yaka kartının iç yüzünü okuduğumda satranç taşlarından 6 farklı taşı yan yana getirip fotoğraflayanı sürpriz hediyelerin beklediği notunu gördüm.

7 Eylül Sabahı Konferanslar Başladı

IMG_20150907_100459

IMG_20150907_101316

 Konferans Takvimi
takvim

Takvim’de “XSS Saldırı ve Savunma” konulu sunumu yapacak olan Mehmet İNCE’nin rahatsızlığından dolayı gelemediği duyurusu yapıldı, kendisine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Konferanslar için de tüm sunumlar beklentiyi karşılar şekilde ve verimli geçti diyebiliriz.

“Zararlı Yazılımlar Hakkında Herşey” sunumunda Emre TINAZTEPE’nin katılımcılara bir sürprizi oldu, Zemana Antimalware ürünü için 1 yıllık ücretsiz lisans paylaştı.

plaket

Bunların dışında gözlemlerimiz ve söyleyebileceklerimiz;

Katılım kayıtların ve beklentinin altındaydı, bunun sebebi olarak Etkinliğin düzenlendiği lokasyon ve katılımcıların konaklama sorunu olduğunu düşünüyoruz. Bu durum katılmak isteyenlerinde katılmasını bir şekilde engellemiş oldu açıkçası, bir çok kişi eğitimlerin kontenjanlarının dolduğunu görerek katılmaktan vazgeçti. Hacktrick görevlilerinin bütün bilgi maillerinde katılamayacak olanların kayıtlarını iptal etmelerini istemesine rağmen bir çok kişi eğitimlere katılmamasına rağmen sınıfların çoğunda boşluklar vardı.

Hacktrick Organizasyon Ekibi her zaman için her konuda katılımcılara yardımcı oldu ve hepsi herkesi çok güler yüzlü karşıladı.

CTF yarışmasının önceki günü düzenlenen eğitimler sırasında gerçekleşen saldırılar CTF sınıfında teknik aksaklıkların meydana gelmesine sebep oldu ve CTF yarışması ertelendi.

CTF yarışmasının başlayacağı saate “CTF Yarışmaları” adlı eğitim düzenlendi CTF yarışmaları ile ilgili eğitim verildi ve sonunda katılımcılara  giriş seviyesinde bir mini CTF düzenlendi.

Bunlarla Birlikte Etkinlik Çok Eğlenceli Geçti

langXXrt

Hacktrick 2015 Etkinliğinin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunarız…

Yorum Bırak

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.