​Kaspersky Lab, Bug Bounty programını genişletti

​Kaspersky Lab, Bug Bounty programını genişletti
Mayıs 26 14:36 2017 Yazıyı Yazdır

Kaspersky Lab, ürünlerinde bulunan zayıf noktaları ve yazılım hatalarını bildirmeye teşvik eden Bug Bounty programının kapsamını genişletti. Önde gelen bir yazılım hatası tespitlerini ödüllendirme platformu olan HackerOne ile ortaklaşa Ağustos 2016’da başlatılan program, altı ay içerisinde 20’den fazla yazılım hatasının ortaya çıkarılmasını sağladı. Sonuç olarak program uzaktan kod çalıştırma hatalarını keşfeden güvenlik araştırmacılarına daha fazla ödül verecek şekilde genişletildi.

Bug Bounty programı kapsamında, araştırmacılardan Kaspersky Lab’ın kurumlara ve son kullanıcılara yönelik amiral gemisi ürünleri Kaspersky Internet Security 2017 ve Kaspersky Endpoint Security 10’u incelemeleri istendi. Programın ikinci aşamasına Kaspersky Password Manager 8 de dahil edildi. Kaspersky Lab ek bir teşvik olarak, uzaktan kod çalıştırmayla ilgili hata tespitleri için verilen ödülleri 2000 dolardan 5000 dolara yükseltti.

Günümüzün giderek daha karmaşık hale gelen güvenlik ortamında “bug bounty” adı verilen yazılım hatası buldurma girişimleri, bünyeleri dışındaki araştırmacıları yazılımlarındaki açıkları bulmaya teşvik etmek konusunda güvenlik şirketlerine etkili bir yol sunuyor. Bu strateji, kullanıcılara en etkili korumayı sağlayan araçların sürekli olarak geliştirilmesine yardımcı oluyor.

Kaspersky Lab Bug Bounty Programı hakkında daha fazla bilgiye ve katılım kriterleriyle ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

daha fazla yazı

Yazar Hakkında

İsmail Saygılı
İsmail Saygılı

1998 yılında bilgisayarla tanışan İsmail Saygılı, 2000 yılından bu yana aktif olarak siber dünyada rol almaktadır. 2010 yılına kadar ki süreçte Black Hat tarafında kendisini geliştirmiştir. Üniversite eğitimini uçak teknolojisi üzerine alan Saygılı, 2010 yılından sonra profesyonel olarak siber güvenlik sektöründe çalışmakta ve bu konuda çeşitli eğitimler de vererek sektöre aranılan personeller kazandırmaktadır. Ayrıca kendi blogunda kişisel bilgi ve tecrübelerini makaleler yazarak okuyucularına aktarıyor.

Daha Fazla Yazı
yorum yapın

Yorum Yok

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Yorum ekleyin

Bilgileriniz güvende! E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Diğer kişisel bilgileriniz üçüncü partilerle paylaşılmayacak.
* işaretli alanlar zorunludur.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.