N11.com Hedefine Yeni CEO ile Ulaşacak

N11.com Hedefine Yeni CEO ile Ulaşacak
Ağustos 19 23:35 2015 Yazıyı Yazdır

Türkiye’nin popüler pazar yeri girişimlerinden n11.com‘un yeni CEOsu 2002 FIFA Dünya Kupası tanıtım kampanyasını yöneten Won Yong Jo oldu.

Doğuş Grubu ile Güney Koreli SK Group’un 2012’nin Haziran ayında imzaladıkları anlaşmayla kurulan n11.com’dan aldığımız bilgiye göre Won Yong Jo, 24 yılı aşkın iş tecrübesiyle N11’in milyar dolarlık bir şirket olması için çalışacak. n11.com’a katılmadan önce SK Planet SEA Daire Başkan ve Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Jo, küresel çapta e-ticaret ve bilişim sektöründeki tecrübe

Chonnam National Üniversitesi Kamu Yönetimi, Güney Kore’deki Ajou Üniversitesi’nde İşletme yüksek lisansı eğitimi alan Won Yong Jo , daha önce SK Planet ve Endonezya’nın en büyük telekom şirketi Telkom Endonezya arasındaki eşit ortaklık girişimi olan PT.Melon şirketinde CEO görevini sürdürmüş. 2011 yılından 2013 yılına kadar pazarda lideri olan dijital içerik sağlayıcısının kurucu olarak bilinen Jo, SK Telekom’da kıdemli direktör pozisyonunda da görev yapmış ve ülkenin büyük ve en popüler müzik servisi MelOn’u kurmuş.

2002 FIFA Dünya Kupası tanıtım kampanyasını yönetmek gibi sıra dışı bir tecrübesi de olan Won Yong Jo, Türkiye’de e-ticaret ve n11.com’un geleceği için;

“n11.com, faaliyete geçtiği günden bu yana yükselen bir ivme ile büyüyerek e-ticaret pazarını da büyüttü. 30 bin mağaza, 26 milyon kayıtlı ürün, 137 milyon ziyaretçi sayısı ile sektörün en önemli oyuncularından biri durumuna geldi. n11.com’u milyar dolara götürecek bu ikinci aşamada tecrübelerimin deneyimli ekibimize yön vererek bizi kısa zamanda hedeflerimize ulaştıracağına inanıyorum.” dedi.

 

Yu-Shik Kim: Türkiye Mobil Değişimi Kucaklamaya Hazır

Türkiye’de e-perakende sektörünün 2015 yılında yüzde 30’a yakın büyüyeceğini belirten Yu-Shik Kim, mobil ve omni- kanalın Türkiye e-perakende pazarı için belirleyici olacağını, Türkiye’nin genç ve dinamik demografisinin bu değişimi kucaklamaya hazır olduğunu söyledi.

Doğuş Grubu ile Güney Koreli SK Group’un ortaklığında Nisan 2013’te tüketiciler ile buluşarak kısa sürede hızlı ve istikrarlı bir büyüme gösteren n11.com’un Strateji ve Planlama Genel Müdür Yardımcısı Yu-Shik Kim, sektöre dair öngörülerde bulundu. Türkiye’de e-perakende sektörünün bu sene yüzde 30’a yakın büyüme göstereceğini ve mobilin bu büyümede etkin olacağını söyledi. Türkiye demografisinin bu değişime hazır olduğunu belirten Kim “Türkiye’nin genç ve dinamik demografisi, internet kullanıcılarının yüzde 28’inin 17-24 yaş arasında olması, online alışveriş yapmayan ama yatkınlığı olanların oranının yüzde 37 olması gibi faktörlerin yanında 23,5 milyon akıllı telefon kullanıcısı olan Türkiye’nin sosyal medyadaki aktifliği de Türkiye’nin mobil değişimi kucaklamaya hazır olduğuna dair bir diğer önemli veri” dedi.

 

Mobilin değiştirdiği yaşam şekline hızlıca adapte oluyoruz

E-ticaret sektörünün 2015 yılında da büyümeye ve gelişmeye devam edeceğini söyleyen Yu-Shik Kim, “2014 senesinde yüzde 20-25 oranında büyüyen Türkiye e-perakende sektörünün, Kore’de olan tecrübelerimize dayanarak 2015 yılında yüzde 30’a yakın bir büyüme gerçekleştireceğini ön görüyoruz. E-ticaret sektörü büyümeye devam ederken, m-ticaret ve mobil uygulamalar üzerinden yapılan alışverişlerde büyük artış gerçekleşecek. n11.com olarak, mobilin değiştirdiği yaşam şekline hızlıca adapte oluyoruz. Güçlü altyapımızla oluşturduğumuz mobil uygulamalarımız da bunun bir göstergesi” dedi

Görselle Arama, Pazarlık, Sallamatik ve Kredi Kartı Okuyucusu gibi uygulamalarla inovatif bir şirket olduklarına vurgu yapan Kim, “E-ticaret pazarında yenilikçi hizmetler sunan ve sektör lideri olan n11.com olarak, uzmanlık ve altyapımızla oluşturduğumuz uygulamalarımızı tüketicilerle buluşturmaktan dolayı çok mutluyuz. Online alışverişi kolaylaştıran Görselle Arama, Pazarlık, Sallamatik ve Kredi Kartı Okuyucusu gibi uygulamalarımızla birlikte oyunlaştırma vb. özelliklerle kanaldaki yenilikleri sürdüreceğiz. Tek Tıkla Ödeme özelliği de yakında devreye alacağımız uygulamalardan” dedi.

daha fazla yazı

Yazar Hakkında

Erhan Silkin
Erhan Silkin

Bilgisayarla orta-okuldayken tanıştım. Daha aldığım ilk ay 2 defa tamire gidince bu işe bi el atmak lazım dedim ve bilgisayar dünyasına giriş yaptım. Elektrik-Elektronik teknisyeniyim. Şimdilerde bilgi güvenliği ve özellikle kablosuz ağlara yapılan saldırılar üzerine çalışmalar yapmaktayım.

Daha Fazla Yazı
yorum yapın

Yorum Yok

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Yorum ekleyin

Bilgileriniz güvende! E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Diğer kişisel bilgileriniz üçüncü partilerle paylaşılmayacak.
* işaretli alanlar zorunludur.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.